۱۷ فروردين ۱۳۸۸

بسته خبری برای پروژه آناهیتا

آیا مهاجرت چندساله میترا حجار «آناهیتا» را به سرنوشت درباره‌ی الی دچار می‌کند؟

۳۰نما ـ این در حالی است که حضور میترا حجار در این فیلم به دلیل مشکلات‌ی که در هنگام خروج و اقامت در آمریکا داشته و بازی آن در یک سریال تلویزیونی می‌تواند هنگام نمایش فیلم مشکلات‌ی را گریبان‌گیر سازندگان فیلم کند. اتفاقی که قبل از آن درمورد حضور گلشیفته فراهانی در فیلم درباره‌ی الی افتاد و منجر به توقف موقت فیلم از گردونه اکران شده است.

با پایان فیلمبرداری «آناهیتا» تازه‌ترین ساخته عزیز‌الله حمید‌نژاد تدوین آن بزودی آغاز می‌شود تا اواسط تابستان آماده نمایش عمومی شود.

بر همین اساس فارس گزارش می‌دهد  فیلمبرداری فیلم سینمایی « آناهیتا » ساخته عزیز‌الله حمید‌نژاد به مدیریت فیلم‌برداری فرشاد محمدی اواخر سال گذشته در روز 27 اسفند به پایان رسید و با مشخص شدن تدوین‌گر آن قرار است به‌زودی وارد مرحله تدوین شود.

به گزارش سی‌نما، این در حالی است که حضور میترا حجار در این فیلم به دلیل مشکلات‌ی که در هنگام خروج و اقامت در آمریکا داشته و بازی آن در یک سریال تلویزیونی می‌تواند هنگام نمایش فیلم مشکلات‌ی را گریبان‌گیر سازندگان فیلم کند. اتفاقی که قبل از آن درمورد حضور گلشیفته فراهانی در فیلم درباره‌ی الی افتاد و منجر به توقف موقت فیلم از گردونه اکران شده است.


بنا بر این گزارش، این فیلم که میترا حجار و شهاب حسینی نقش‌های اصلی را ایفا می‌کنند تا اواسط تابستان آماده نمایش عمومی خواهد ‌شد.


حمیدنژاد فیلمنامه  «آناهیتا» را بر مبنای بخش‌هایی از تحقیقات علمی ایموتو دانشمند نامدار ژاپنی (که معتقد است دعا و الفاظ خوب در مولکول‌های آب تاثیر می‌گذارد) نوشت و جلوی دوربین برد. دکتر ایموتو بخش‌هایی از تحقیقات علمی‌اش را در اختیار فیلم آناهیتا گذاشته است. دفتر تحقیقاتی ایموتو تأکید کرده که این همکاری به طور قطع، قدم مهمی در اجرای صلح در کره زمین خواهد بود. ایموتو معتقد است مولکول‌های در مقابل کلمات و افکار انسان‌ها سریعا عکس العمل نشان می‌دهند.


در آناهیتا در  کنار دو بازیگر اصلی فیلم یعنی شهاب حسینی و میترا حجار، نرگس محمدی، پوریا پورسرخ و محمدرضا داودنژاد ایفای نقش کرده‌اند.


این فیلم به تهیه‌کنندگی حمیدنژاد در شیوا فیلم پارس تولید می‌شود.

اما از سویی دیگر حمیدنژاد که مدتی پس از اشک سرما کم‌کار شده بود، تصمیم دارد پس از اتمام مراحل فنی آناهیتا به سراغ پروژه ذوالقرنین برود.

حمیدنژاد در گفت‌وگو با سرو در این‌باره می‌گوید: ساخت فیلم ذوالقرنین از پروژه‌های بلند مدت برنامه‌های من است.
حمیدنژاد می‌افزاید: من هم‌چنان اصرار دارم  که این کار (ساخت فیلم ذوالقرنین ) را انجام دهم و بعد از فیلم آناهیتا انرژی‌ام را می‌گذارم که فیلمنامه این فیلم به نگارش دربیاید و در آینده به تولید برسد.

او همچنین درباره کم‌کاری‌های اخیرش می‌گوید: با توجه به اینکه 4سال از پی گیریهای مداوم من برای به ثمر نشستن ساخت فیلم ذواقرنین می گذرد نهایتا برای ساخت این فیلم به سمت جذب تهیه کننده خارجی خواهم رفت.


پروژه « ذوالقرنین » که قرار بود از 4 سال پیش درباره زندگی "کوروش " پادشاه ایرانی توسط عزیزالله حمیدنژاد ساخته شود، علیرغم وعده‌های نهادهای فرهنگی مخنلف تاکنون بلاتکلیف مانده است.

نظرات کاربران (۱)

شما هم نظر دهيد comment
  • به هرحال این اتفاقاتی است که همیشه درایران می افتد.

    آناهیتاآزاد (۱۲ آبان ۱۳۸۸، ساعت ۱۴:۰۶)
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.