۱۴ مهر ۱۳۸۸

علی روئین‌تن و ساخت فیلم دوم‌اش

زم‌هریر و اتفاق‌های ریز و درشت‌اش

۳۰نما ـ به این‌ها اضافه کنید حضور معاونت جدید سینمایی ارشاد بر سر صحنه‌ی فیلم را تا شمقدری منتقد جعفری‌جلوه، بشود کارگردان افتخاری یکی از پلان‌های فیلم و از الان با این کار بر طبل سفارشی بودن آن بکوبد.

علی روئین‌تن بعد از دلشکسته که با تمام حمایت‌های نمایشی باز هم جزو منتقدین جدی مدیریت سینمایی دولت نهم به شمار می‌رفت و نسبت به جریان فیلم‌های به ظاهر معناگرا موضع سختی‌ می‌گرفت این‌بار باز هم با بودجه‌ی دولتی به سراغ یک فیلم سراسر حرفه‌ای رفته است که از شاکله‌ی گروه معلوم است فیلم‌ی متفاوت با ‌آنچه که سینمای امروز جریان دولتی به آن گرفتار است، ساخته خواهد شد.

به گزارش 30نما، در واقع جمع کردن گروهی با سابقه‌ها و تفکرات مختلف و شکل‌گیری کستینگ بازیگری در چنین سطحی که با بازگشت سیدضیا‌ هاشمی به عرصه‌ی تهیه‌کنندگی – بعد از تهیه‌ی چند اثر قابل قبول در داخل بدنه‌ی بنیاد سینمایی فارابی در دوره‌ی اصلاحات – همراه بوده است؛ زم‌هریر را از الان جزو کنجکاوی‌های جشنواره و از اتفاق‌های سینمای دولتی این روزها باید به حساب آورد.

روئین‌تن آنقدر نسبت به فیلم‌اش و کاری که قرار است انجام دهد مطمئن است که قبل از شروع فیلم‌برداری نشست رسانه‌ای با حضور تمام عوامل فیلم برگزار کند – که تا قبل از این فیلم تنها رخشان بنی‌اعتماد با خون‌بازی چنین حرکتی انجام داده بود – و نسبت به چیزی که قرار است اتفاق بیافتد حسابی صحبت کند.

به این‌ها اضافه کنید حضور معاونت جدید سینمایی ارشاد بر سر صحنه‌ی فیلم را تا شمقدری منتقد جعفری‌جلوه، بشود کارگردان افتخاری یکی از پلان‌های فیلم و از الان با این کار بر طبل سفارشی بودن آن بکوبد.

 حضور افسانه بایگان، بی‌تا بادران، امین تارخ، محسن تنابنده، محمود پاک‌نیت، ابوالفضل پورعرب، وحید جلیلوند، داود رشیدی، رضا رویگری، نیوشا ضیغمی، اکبر عبدی، جمشید مشایخی، میرطاهری مظلومی و شیلا خداداد در جلوی دوربین علیرضا زرین دست و استفاده از بهترین عوامل پشت صحنه برای آن‌ها که در جشنواره‌ی بیست و هشتم منتظر نمایش یک فیلم متفاوت هستند زم‌هریر می‌تواند یک اتفاق غیرمنتظره باشد.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.