۲۸ مهر ۱۳۸۸

تمام حواشی آقای بازیگر / از ملاقات با رئیس‌جمهور تا قول‌های شمقدری

یکه‌تاز حاشیه

۳۰نما ـ گلزار می‌گوید: «مثلا آیا برای شما عجیب است که من همیشه نماز می‌خواندم و می‌خوانم؟ آیا هنرپیشه‌ای که شلوار جین می‌پوشد، اگر نمازش را هم سر وقت بخواند عجیب، ناراحت‌کننده و تعجب‌آور است؟ چرا این غیرقابل باور است؟ »

پس از حجم سنگین اخبار و شایعات درباره برخورد قضایی با محمدرضا گلزار، یازدهم مهرماه «پرچم» سایت حامی دولت نیز خبر از دیدار محمدرضا گلزار و محمود احمدی‌نژاد را روی خروجی خود قرار داد.

سایت فرارو نوشت:
گلزار در دیدار با مشایی، رئیس دفتر ریاست‌جمهوری از مشکلات صنفی و غیرصنفی خود گفته و تقاضای مساعدت کرده و گویا در آخر هم مشایی قول داده تا زمینه ملاقات احمدی‌نژاد و گلزار را فراهم کند. راهروهای معاونت سینمایی ارشاد این روزها شاهد شایعات و اخبار داغی است.

در تازه‌ترین اخبار داغ صبح روز شنبه 25 مهرماه گلزار و جواد شمقدری در معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با یکدیگر دیدار کردند. یک منبع آگاه در معاونت سینمایی ارشاد با تایید این خبر گفت: «ممنوع‌الکار بودن «محمد رضا گلزار» لغو می‌شود و این بازیگر می تواند به فعالیت سینمایی خود ادامه دهد.»

شایعات ممنوع‌الکار شدن گلزار این‌گونه آغاز شد که پنجم شهریور ماه «ایرنا» از قول یک منبع مطلع، اعلام کرد «محمدرضا گلزار» از بازیگران جوان و مخاطب‌پسند سینمای ایران شب گذشته و پس از شکایت یکی از تهیه‌کنندگان سینما، توسط ماموران نیروی انتظامی بازداشت شده است.

دقایقی پس از انتشار این خبر، خبرگزاری «ایلنا» از قول یک منبع آگاه قضایی اعلام کرد: «علت بازداشت محمدرضا گلزار، مسائل اخلاقی بوده است و در ادامه افزود پیش از این اعلام شده بود این بازیگر مشهور سینما‎، به‌دلیل شکایت یک تهیه‌کننده معروف سینما بازداشت شده است. پرونده گلزار هم‌اکنون در دادسرای ناحیه 21 تهران در حال بررسی است.»

«واحد مرکزی خبر» از غافله عقب نماند و در نقلی متفاوت از یک منبع آگاه در قوه قضائیه خبر داد: «وی از حدود پنج تا شش روز پیش در بازداشت به‌سر می‌برد و پرونده این بازیگر هم‌اکنون در دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 21 در دست رسیدگی است. بر اساس این گزارش، به‌زودی با تکمیل تحقیقات برای گلزار کیفرخواست صادر خواهد شد.»

یک عضو شورای تهیه‌کنندگان در حالی که خواست نام او ذکر نشود در این باره گفت:«مساله ممنوع‌الکار شدن گلزار صحت دارد اما علت آن شکایت هیچ تهیه‌کننده‌ای نبوده و حکم ایشان دولتی است. البته ما هم اطلاع دقیقی نداریم که این حکم از سوی ارشاد است یا ارگان دیگری یا هر دو. البته دلایل اخلاقی هم می‌تواند از جمله ممنوع‌الکار شدن این بازیگر باشد.»

حاشیه‌های آقای ستاره وارد فاز تازه‌ای شده بود که محمدرضا گلزار در گفت‌وگویی با هفته‌نامه ایران‌دخت می‌گوید: «مثلا آیا برای شما عجیب است که من همیشه نماز می‌خواندم و می‌خوانم؟ آیا هنرپیشه‌ای که شلوار جین می‌پوشد، اگر نمازش را هم سر وقت بخواند عجیب، ناراحت‌کننده و تعجب‌آور است؟ چرا این غیرقابل باور است؟ کوئلیو معتقد است قبل از اینکه راجع به راه رفتن کسی قضاوت کنید چند قدم با کفش‌های او قدم بردارید یعنی خودتان را در جایگاه و موقعیت او ببینید بعد قضاوت کنید، مخصوصا تریبونی هم وجود ندارد که من بروم پشت آن و برای مردم صحبت و از خودم دفاع کنم و بگویم این حواشی که درست شده همه‌اش دروغ و پاپوش است.»

فاز بعدی این حواشی اتفاقی بود که دیروز رخ داد. به نقل از یک منبع آگاه، گلزار در دیداری که دیروز با معاونت سینمایی ارشاد، جواد شمقدری داشت مسائل مختلفی نظیر مشکلات صنفی بازیگران، ضعف فیلم‌نامه‌های موجود و شایعات و بلوتوث‌های مونتاژ شده‌ای که دامنگیر بسیاری از هنرمندان می‌شود و بعضا منجر به صادر شدن حکم منع فعالیت آنها می‌گردد، مورد بحث قرار گرفت و در نهایت هم جواد شمقدری نوید رفع حکم ممنوع‌الکار بودن آقای بازیگر را داده است.

نظرات کاربران (۱)

شما هم نظر دهيد comment
  • زرشک آخه اینم شد حرف کسی که نماز میخونه یا نمیخونه به خودش وخدای خودش ربط داره.آخه بنده خدا.کدوم آدم نماز خونی میره پارتی.اونوقت اینجاش جالبه که بدوبدو بیای خونه نماز بخونی.خنده داره. اگرم شک دارین به پارتیش ،برین سوالی که جناب سرهنگ احمدی مقدم در این رابطه ازشون پرسیدن بخونیین.خودش اعتراف کرد.اصلا واسه چی باید شایعه داشته باشه. بابا شهاب حسینی هم بازیگرو سوپراستار خیلی از جناب خوشتیبتر چرا شایعه نمیسازن.تا نگویند چیزکی مردم نگوین چیزها.بله آقا. حالا برو نمازت وبخون.جالبه!!!

    ریحانه (۲۳ دی ۱۳۸۸، ساعت ۰۳:۱۰)
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.