۱۰ آبان ۱۳۸۸

با تقدیر از نگار جواهریان و علیرضا آقاخانی

جشنواره اوشین سینه فن هند بازیگران برتر خود را از ایران انتخاب کرد

۳۰نما ـ  این دوره جشنواره اوشین سینه‌فن از 24 تا 30 اکتبر در هند برگزار شد و جایزه بهترین بازیگران مرد و زن آن به علیرضا آقاخانی و نگار جواهریان برای بازی در فیلم سینمایی "تنها دو بار زندگی می‌کنیم" به کارگردانی بهنام بهزادی بروجنی رسید.

به گزارش 30نما و به نقل از سوره، این دوره جشنواره اوشین سینه‌فن از 24 تا 30 اکتبر در هند برگزار شد و جایزه بهترین بازیگران مرد و زن آن به علیرضا آقاخانی و نگار جواهریان برای بازی در فیلم سینمایی "تنها دو بار زندگی می‌کنیم" به کارگردانی بهنام بهزادی بروجنی رسید. پناه پناهی هم جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره را برای "فیلم اول" از آن خود کرد.


در بخش مسابقه فیلم‌های بلند سینمایی جشنواره اوشین سینه‌فن 12 فیلم حضور داشتند که "آن جا" به کارگردانی عبدالرضا کاهانی دیگر نماینده سینمای ایران در آن بود. جایزه بهترین فیلم این بخش به فیلم سینمایی "شب طولانی" به کارگردانی حاتم محمد علی از سوریه رسید. تونس، ترکیه، هند، اندونزی، چین، ژاپن و کره جنوبی دیگر حاضران در این بخش بودند.


اما موفقترین فیلم این دوره "خرگوش" به کارگردانی پارش کومار از هند بود که سه جایزه تقدیر ویژه، فیلم برگزیده تماشاگران و تقدیر برای ترکیب واقعیت و خیال برای خلق تصاویر شاعرانه و زیبا را دریافت کرد. ضمن اینکه جایزه تقدیر برای ترکیب واقعیت و خیال برای خلق تصاویر شاعرانه و زیبا به "شب طولانی" هم اهدا شد.


در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه 15 فیلم برای دریافت جایزه رقابت کردند و "درخت من" سارا سیادت‌نژاد از ایران هم در این بخش حضور داشت. جشنواره یازدهم اوشین سینه‌فن جمعه شب با نمایش انیمیشن سینمایی "والس با بشیر" به کارگردانی آری فولمن به پایان رسید و در بخش غیر رقابتی آن "سه زن" منیژه حکمت و "شیرین" عباس کیارستمی هم به نمایش درآمد.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.