۲۳ آبان ۱۳۸۸

شمقدری قبول دارد، سجادپور مخالف است

اختلاف‌نظر مدیران سینمایی کشور بر سر اکران کتاب قانون

۳۰نما ـ سخنان ضد و نقیض شمقدری و سجادپور بعد از اختلاف نظرشان درباره نامه‌ سینماگران مستقل، دومین ناهماهنگی مسئولان سینمایی کشور بعد از قبول پست‌های مدیریتی خود است.

به گزارش 30نما، سیدعلیرضا سجادپور در گفت‌وگویی با فارس گفته است که اجازه‌ی اکران خارجی فیلم  کتاب قانون را نخواهد داد.

مدیرکل اداره نظارت و ارزشیابی همچنین با اشاره به اظهارنظرهای متفاوت در خصوص اکران فیلم سینمایی « کتاب قانون » گفت: به اعتقاد من کتاب قانون فیلم خوبی است که توانسته برخی از پیام های خود را به درستی منتقل کند اما این ماهیت و ذات فیلم است که از آن نظرات مختلفی برداشت می‌شود اما اجمالا با کلیات کتاب قانون موافق هستم اما پخش خارجی فیلم را مناسب نمی‌دانم چراکه معتقدم این قبیل فیلم‌ها که دارای انذار و هشداری برای مردم خود هستند اکران داخلی‌شان مناسب‌تر از پخش خارجی است.

این در حالی است که جواد شمقدری معاونت سینمایی در پاسخ به سئوالی پیرامون انتقا‌دها درباره‌ اکران کتاب قانون، از اکران این فیلم دفاع کرده است.

جواد شمقدری معاون سینمایی وزارت ارشاد که در حاشیه‌ی حضورش در جشنواره فیلم کوتاه تهران سخن می‌گفت  در پاسخ به سوال ایسنا درباره‌ی نامه‌ی اخیر دانشجویان حزب‌الله دانشگاه علم و صنعت‌ در ارتباط با اکران فیلم « کتاب قانون » عنوان کرد: این‌که اقشار مختلف جامعه و به‌ویژه قشر نخبه و دانشجو وارد نقد و بررسی سینما شوند امری بسیار مثبت است و ما از آن استقبال می‌کنیم. ما براین باوریم که این مساله ظرفیت ما و سینماگران را افزایش می‌دهد و یکی از راه‌های ارتقاء سینمای ایران را در آن می‌دانیم که قشر نخبه و سایر اقشار جامعه مطالبات خود را از سینما بیان نمایند.

شمقدری ادامه داد: البته من فکر می‌کنم که مخاطب آن نقد بنده نبوده‌ام و بیشتر آن نقد مربوط به فیلمساز بوده است.

او هم‌چنین اظهار کرد: به هرحال ما در حوزه‌ی کاری خود یکسری مقررات و چارچوب‌های خاص داریم که طبق آنها فکر می‌کردیم که این فیلم باید اکران شود. اکران «کتاب قانون» امری بسیار طبیعی و بدیهی بوده و فکر می‌کنم عدم اکران و توقیف آن بود که جای بحث داشت.

معاون سینمایی در پاسخ به سوال دیگر در ارتباط با هنرمندان ممنوع‌الخروج هم گفت: پاسخ این سوال را قبلا داده‌ام و فکر می‌کنم حرف اساسی دراین زمینه همان چیزی است که طی روزهای گذشته در قالب نامه‌ی بنده به آقای سجاد‌پور در رسانه‌ها منتشر شد.

سخنان ضد و نقیض شمقدری و سجادپور بعد از اختلاف نظرشان درباره نامه‌ سینماگران مستقل، دومین ناهماهنگی مسئولان سینمایی کشور بعد از قبول پست‌های مدیریتی خود است.

به گزارش 30نما کتاب قانون در حالی اکران خود را پشت سر می‌گذارد که تا به امروز فروش خوب روزانه 30 میلیون تومان را به طور تقریبی تجربه می‌کند و از مرز نیم‌میلیارد تومان گذشته است.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.