۲۸ بهمن ۱۳۸۶

پایان برلین ۵۸

«گروه ویژه» بهترین فیلم، رضا ناجی بهترین بازیگر

۳۰نما ـ پنجاه‌وهشتمین دوره‌ی جشنواره‌ی برلین شنبه شب با معرفی فیلم برزیلی «گروه ویژه» به‌عنوان فیلم برتر به پایان رسید و سهم «آواز گنجشک‌ها» تنها نماینده ایران در بخش مسابقه، جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اول مرد بود.

به گزارش ‌۳۰نما، «گروه ویژه» که آن را خوزه پادیلا ساخته، فیلمی خشن درباره‌ی درگیری‌های پلیس ریو با فساد، خشونت و جنایت در مرکز برزیل است. فیلمی که نمایش آن ستایش منتقدان را به همراه داشت و سرانجام داوران را متقاعد کرد خرس طلایی برلین پنجاه‌وهشتم را به این فیلم بدهند. خرس نقره‌ای بهترین کارگردان به پال تامس اندرسن برای «خون به پا خواهد شد» رسید و دو جایزه‌ی بهترین بازیگر به رضا ناجی برای «آواز گنجشک‌ها» و سالی هاوکینز برای «الکی‌خوش» رسید. فیلم دوم را مایک لی ساخته و هاوکینز جایزه‌اش را به او تقدیم کرد. ناجی هم هنگام دریافت جایزه‌اش گفت: «من این جایزه را به کشورم که به آن عشق می‌ورزم و به سینمای‌ش تقدیم می‌کنم.»

شگقتی جوایز امسال از نگاه ناظران، اعطای جایزه به ناجی درشرایطی بود که نمایش حیرت‌انگیز دانیل دی‌لوییس در «خون به پا خواهد شد» از هم‌اکنون بسیاری را متقاعد کرده که اسکار امسال به این بازیگر خواهد رسید. داوران برلین در چنین شرایطی ناحی را به دی‌لوییس ترجیح داده‌اند.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.