۲۹ آبان ۱۳۸۸

گفت‌وگو با همایون ارشادی بازیگر بین‌المللی سینمای ایران

گپی با ارشادی؛ آمنابار بازی‌ام را در طعم گیلاس دیده بود

۳۰نما ـ همایون ارشادی بازیگر بین‌المللی سینمای ایران می‌گوید: اصولا کار کردن با کارگردانان معروف مشکل است. اما رفتار راحت و حرفه‌ای آن‌ها به بازیگر اعتماد به نفس می‌دهد.

مریم ضیغمی:  «همایون ارشادی» بازیگر مطرح سینما درباره خصوصیات کار با «آلخاندرو آمنابار» کارگردان فیلم سینمایی «آگورا» گفت: اصولا کار کردن با کارگردانان معروف مشکل است. اما رفتار راحت و حرفه‌ای آن‌ها به بازیگر اعتماد به نفس می‌دهد.

بازیگر فیلم سینمایی «بادبادک باز» ساخته «مارک فوستر» با بیان این که فیلم «آگورا» در مونترال یوگسلاوی تصویربرداری شد، افزود: «آلخاندرو آمنابار» کارگردان فیلم، بازی‌ام را در فیلم «طعم گیلاس» دیده بود، به همین منظور من را برای بازی در فیلمش انتخاب کرد. وی درباره شرایط کار در خارج از کشور گفت: بازی در خارج از کشور بسیار خوب است. البته شرایط کار هر کشوری با کشور دیگر فرق دارد؛ به طور مثال شرایط کار اروپا با آمریکا، آمریکا با ایران و ایران با اروپا فرق دارد. هر کشوری و هر کارگردانی ویژگی‌ها و سبک کاری خود را دارد.

 بازیگر فیلم سینمایی «درخت گلابی» اظهار داشت: همه امکانات در اروپا بین المللی و پیشرفته است و کارها با برنامه‌ریزی و نظم انجام می‌شود.

«ارشادی» عنوان کرد: روز اول شروع کار در فیلم «آگورا» برنامه ۴ ماهه‌ای از تاریخ آغاز تا پایان تصویربرداری را به ما دادند و با برنامه‌ریزی دقیقی که صورت گرفته بود همان روز مقرر تصویربرداری فیلم به پایان رسید. وی با اشاره به این که بازی‌اش در این فیلم ۳ ماه و نیم طول کشید تصریح کرد: من در نقش «آسپاسیوس» بازی کردم. فیلم «آگورا» روایت‌گر زندگی خانم ستاره شناسی به نام «ریچل ویتس» و پدرش است که من با آن‌ها کار می‌کنم. هنگامی که پدرش فوت می‌کند، من جای پدر او را می‌گیرم و در رابطه با ستاره شناسی با یکدیگر بحث داریم. وی افزود: خانم «ریچل ویتس» بازیگر نقش اصلی زن است؛ زیرا داستان حول محور یک زن می‌چرخد. «مکس مینگلا» نیز بازیگر نقش اول مرد و جوانی ۲۲ ساله است. مکس پسر «آنتونی مینگلا» کارگردان معروف است. هنگام تصویربرداری فیلم «آگورا» پدرش فوت کرد و مکس مجبور شد به لندن برود.

فیلم سینمایی «آگورا» ساخته «آلخاندرو آمنابار» کارگردان اسپانیایی با بازی «همایون ارشادی» پرفروش‌ترین فیلم سینماهای اسپانیا در سال ۲۰۰۹ شد. در این فیلم که استودیو فوکوس فیچرز حق پخش آن را در تمام نقاط دنیا غیر از اسپانیا در دست دارد علاوه بر همایون ارشادی بازیگرانی هم چون (ریچل ویتس، مکس مینگلا، اسکار ایساک، روپرت ایونس و مایکل لانسدیل) به ایفای نقش می‌پردازند.

«آلخاندرو آمنابار» فیلم ساز اسپانیایی ۷ فیلم در مقام کارگردان در کارنامه خود دارد. او یک‌بار بهترین کارگردان سینمای اروپا معرفی شد.

«آلخاندرو آمنابار» سال ۲۰۰۵ با فیلم «دریای درون» برنده اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان شد.

نظرات کاربران (۱)

شما هم نظر دهيد comment
  • خیلی عالی بود . فقط اگه نظرات منتقدین را درباره هر فیلم را هم در وب بگذارید خیلی خوب می شود یک سوال : مشه مطالبمون رو درباره هر فیلمی براتون بفرستیم ؟ اگه میلتان را هم بدید که دیگه نور ال نور می شه باتشکر علیرضا برهانی

    علی رضا برهانی (۱۵ اسفند ۱۳۸۸، ساعت ۲۰:۱۷)
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.