۰۶ آذر ۱۳۸۸

ستاره‌ دهه‌ی 70 و حال و هوای این‌ روزهایش

هدیه تهرانی هم عکاس می‌شود

۳۰نما ـ بعد از رضا کیانیان،‌لاله اسکندری، حامد بهداد و نیکی کریمی این بار نوبت به هدیه تهرانی رسیده است تا توانمندی‌هایش را در زمینه عکاسی به نمایش و قضاوت عموم بگذارد. قطعاً با توجه به شهرت سینمایی این هنرپیشه جوان، افتتاحیه نمایشگاه آثار او مملو از هنرپیشه‌های پیشکسوت، جوان و جمع قابل توجهی از علاقه‌مندان به وی خواهد شد.

بعد از کیانیان، حامد بهداد و نیکی‌ کریمی، «هدیه تهرانی» بازیگر سینمای ایران، قرار است از 17 آذرماه سال جاری نمایشگاه عکس و ویدئوآرت در خانه هنرمندان ایران برپا کند.

به گزارش 30نما و به نقل از تابناک، علاقه‌مندی سینماگران ایران به عکس و برپایی نمایشگاه‌های متعدد موضوع جدیدی نیست و چه بسا سینماگران موفقی چون عباس کیارستمی و ناصر تقوایی که پیش از فیلمساز شدنشان، عکاس بوده‌اند و در هر دو عرصه به توفیقات بزرگی دست یافته‌اند و عکس‌هایشان مخاطبان وعلاقه‌مندان بسیاری دارد.
اما در این بین به تازگی هنرپیشه‌های ایران نیز به این موضوع علاقه‌ نشان داده‌اند.

درست از زمان برگزاری نخستین اکسپوی عکس ایران که از سوی فرهنگستان هنر در مؤسسه فرهنگی و هنری صبا برگزار شد، عکس‌های این هنرپیشه‌ها از جمله رضا کیانیان و نیکی کریمی نیز برای نخستین بار در میان عکس‌های پیشکسوتان عرصه عکاسی ایران به دیوار آویخته شد. این موضوع به کام برخی‌ از عکاسان قدیمی و پیشکسوت ایران خوش نیامد به خصوص که قیمت آثار آن‌ها بسیار بیشتر از عکاسانی قیمت‌گذاری شده بود که سال‌ها در این زمینه فعالیت کرده بودند.

این میهمانان ناخوانده به استفاده از شهرت سینمایی‌شان در عرصه عکاسی ایران و فروش چندین میلیونی عکس‌هایشان متهم شدند. عکس‌هایی که از نظر عکاسان قدیمی و صاحب‌نظر درخور این قیمت‌گذاری‌ها نبود.

اما به هر جهت، عرصه عکاسی ایران میهمانان تازه‌واردی داشت که بعد از برپایی اکسپو و اعلام ورودشان به عرصه عکاسی ایران،‌اقدام به برپایی نمایشگاه‌های انفرادی عکس‌هایشان کردند.

بعد از رضا کیانیان،‌لاله اسکندری، حامد بهداد و نیکی کریمی این بار نوبت به هدیه تهرانی رسیده است تا توانمندی‌هایش را در زمینه عکاسی به نمایش و قضاوت عموم بگذارد.

قطعاً با توجه به شهرت سینمایی این هنرپیشه جوان، افتتاحیه نمایشگاه آثار او مملو از هنرپیشه‌های پیشکسوت، جوان و جمع قابل توجهی از علاقه‌مندان به وی خواهد شد.

اما تا پیش از دیدن آثار هدیه تهرانی نمی‌توان درباره آثارش و ورودش به دنیای عکاسی قضاوتی داشت.

هدیه تهرانی دانش‌آموخته طراحی صحنه است و تاکنون نمایشگاه‌های بسیاری را در زمینه طراحی داخلی و زیورآلات برگزار کرده است.

به‌گزارش 30نما، ستاره‌ی محبوب و منحصربه‌فرد سینمای ایران در دهه‌ی هفتاد، بعد از چهار‌ سال دوری از دنیای بازیگری، این روزها قرار است در فیلم هفت‌ دقیقه تا پاییز ساخته علیرضا امینی بازی کند.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.