۰۸ آذر ۱۳۸۸

بیست‌ و هشتمین جشنواره فیلم فجر/ 20

راعی خاطره ملاقلی‌پور را زنده می‌کند

۳۰نما ـ رسول ملاقلی‌پور، در حالی که خود را برای ساخت این فیلم سینمایی آماده می کرد، دار فانی را وداع گفت و بعد از درگذشت او، منوچهر محمدی تهیه‌کننده فیلم اعلام کرد، مجتبی راعی به عنوان کارگردان «عصر روز دهم» انتخاب شده است.

 فیلم سینمایی «عصر روز دهم» به کارگردانی مجتبی راعی که قرار بود مرحوم رسول ملاقلی‌پور آن را کارگردانی کند، در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درمی‌آید.

به گزارش خبرآنلاین، رسول ملاقلی‌پور، در حالی که خود را برای ساخت این فیلم سینمایی آماده می کرد، دار فانی را وداع گفت و بعد از درگذشت او، منوچهر محمدی تهیه‌کننده فیلم اعلام کرد، مجتبی راعی به عنوان کارگردان «عصر روز دهم» انتخاب شده است.

راعی پس از فیلم توقیف شده «سفر به هیدالو» فیلمی کارگردانی نکرده بود و به این ترتیب «عصر روز دهم» به عنوان نوعی تجدید خاطره با ملاقلی‌پور و فیلمی تازه از راعی در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درمی‌آید. حضور فارابی به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران فیلم این تصور را به وجود می‌آورد که «عصر روز دهم» یکی از فیلم‌های مدعی این دوره از جشنواره فیلم فجر باشد.

تولید «عصر روز دهم» سال گذشته آغاز و بخش‌های عمده‌ای از آن همزمان با روز تاسوعا در کربلا فیلمبرداری شد. هانیه توسلی، احمد مهرانفر، صغری عبیسی و الهام حمیدی از بازیگران این فیلم هستند.داستان از دوران جنگ ایران و عراق آغاز می‌شود و تا سقوط صدام و حمله آمریکا به عراق ادامه دارد. در این بین زندگی یک خانواده که جنگ باعث جدایی آنها شده به تصویر درمی‌آید.

«تولد یک پروانه» و «غزال» از دیگر ساخته‌های مجتبی راعی است. بیست و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر 5 تا 15 بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

 

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.