۱۹ آذر ۱۳۸۸

یک اتفاق خوب دیگر برای اصغر فرهادی قبل از مراسم اسکار

درباره‌ی الی نامزد نهایی بخش بهترین فیلم خارجی گلدن گلوب شد

۳۰نما ـ فیلم سینمایی «درباره الی» به کارگردانی اصغر فرهادی از ایران برای حضور در فهرست نامزدان نهایی بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان جوایز گلدن گلوب 2010 رقابت می‌کند

فیلم سینمایی « درباره‌ی الی... » به کارگردانی اصغر فرهادی از ایران برای حضور در فهرست نامزدان نهایی بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان جوایز گلدن گلوب 2010 رقابت می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین، انجمن مطبوعات خارجی هالیوود که جوایز گلدن گلوب را برگزار می‌کند، امسال 69 فیلم را برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی واجد شرایط تشخیص داده که یک رکورد است.

از میان این فیلم‌ها در نهایت پنج فیلم به فهرست نهایی بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان راه می‌یابند که اسامی آنها 15 دسامبر (24 آذر) همراه نامزدان دیگر بخش‌های شصت و هفتمین دوره جوایز گلدن گلوب اعلام می‌شود.

بسیاری از فیلم‌های خارجی انتخاب‌شده برای رقابت در جوایز گلدن گلوب امسال، در عین حال در فهرست فیلم‌هایی هستند که در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی‌‌زبان جوایز اسکار 82 رقابت می‌کنند.

بجز «درباره الی» که نماینده سینمای ایران در اسکار است، از دیگر رقبای شاخص این بخش گلدن گلوب می‌توان به به درام «روبان سفید» میشائل هانکه از آلمان اشاره کرد که ماه مه پیش جایزه نخل طلای جشنواره کن را دریافت کرد.

«یک پیشگو» ساخته ژاک اودیار از فرانسه، «باریا» جوزپه تورناتوره از ایتالیا، «آغوش‌های گسسته» پدرو آلمودوار از اسپانیا، «مادر» بونگ جون - هو از کره و «خیلی خیلی خوشحال» هنریک روبن گنز از دانمارک از دیگر رقبای مطرح فهرست اولیه نامزدان بهترین فیلم خارجی جوایز گلدن گلوب هستند.

تعدادی از کشورها از جمله فرانسه، ایتالیا و اسپانیا بیش از یک نماینده در این بخش دارند.

«درباره الی» با بازی ترانه علیدوستی، گلشیفته فراهانی و شهاب حسینی پارسال در جشنواره فیلم برلین برنده جایزه خرس نقره‌ای بهترین کارگردانی شد.

شصت و هفتمین دوره جوایز گلدن گلوب 17 ژانویه 2010 (27 دی) در بورلی هیلز برگزار می‌شود و ریکی جرویز بازیگر، نویسنده و کارگردان مجری مراسم است. جوایز گلدن گلوب پس از اسکار از مهمترین جوایز سالانه سینمایی در آمریکاست. 

 

نظرات کاربران (۳)

شما هم نظر دهيد comment
  • فیلم بسیارقشنگ وجالبی

    مهسا (۲۰ آذر ۱۳۸۸، ساعت ۱۱:۳۲)
  • فیلم بسیارقشنگ وجالبی

    مهسا (۲۰ آذر ۱۳۸۸، ساعت ۱۱:۳۳)
  • kheili khojmele

    mina (۲۸ مهر ۱۳۸۹، ساعت ۱۷:۴۶)
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.