۲۰ آذر ۱۳۸۸

در آغاز نمایشگاه «آبان‌گان»

مردم به تماشای عکس‌های هدیه تهرانی آمدند

ایسنا ـ تمامی گالری‌های خانه هنرمندان ایران عصر امروز ـ 18 آذر ماه ـ به روی مردم و هنرمندان گشوده شد تا عکس‌های هدیه تهرانی بازیگر سینمای ایران را به تماشا بنشینند. افتتاحیه‌ی این نمایشگاه با حضور هدیه تهرانی همراه بود

تمامی گالری‌های خانه هنرمندان ایران عصر امروز ـ 18 آذر ماه ـ به روی مردم و هنرمندان گشوده شد تا عکس‌های هدیه تهرانی بازیگر سینمای ایران را به تماشا بنشینند.


بنابراین گزارش، افتتاحیه‌ی این نمایشگاه با حضور هدیه تهرانی همراه بود.


 این‌بار مردم آمده بودند که اثر این هنرمند را در حوزه‌ی عکاسی ببینند و استقبال به حدی بود که تمامی گالری‌ها میزبان مردم بودند.


البته این استقبال برای نمایشگاه عکس‌های ستاره‌ی سینمای ایران که چند سالی است فیلم بازی‌ نکرده است و این روزها پس از سالها در فیلم «هفت دقیقه تا پاییز» مقابل دوربین رفته است، قابل پیش‌بینی بود.


 از هنرمندان حاضر در افتتاحیه می‌توان از تهمینه میلانی، بهنوش بختیاری،سارا خویینی‌ها، بهاره رهنما، علی دهکردی، حبیب رضایی، نیما فلاح و.... نام برد.


 عکس‌های هدیه تهرانی در تمام گالری‌ها با ترکیب موسیقی، تصویر و بخشی بصورت نمایشی و ویدئو پروژکشن به نمایش درآمده است.


تهرانی در برشور این نمایشگاه می‌نویسد:«این مجموعه ادعایی نیست در عکاسی، تنها قطره شوری است، هدیه از دل دریا، ریخته در چشمانی حیران و آویخته در قاب‌هایی است که تصویرگرش همان است که از نطفه تا ابد حضورش بنای رشد، جریانش تغییر مداوم و آثارش شاهکار هنر زمین است.


 مرتبه‌اش اول آمد... شاید «الف» نیز کلاهی از دریا بر سرآورد تا سرآغاز سخن نامیدیمش «آب» که پاک می‌شوید سرنوشت و سرشت را، چه در زیستن هم در مرگ. هزار سخن است در وصفش، اما جراتی نیافتم در بیان نقش این گوهر باروری نامیرای هستی. آنچه تمام است خود گفته کامل ... تا بدین روز کسی بر این زلالی بی رنگ و گوارایی بی‌طعم نقشی نزد ... این به تمامی بوی پاکی.


 گردش پیچیده‌اش در روان ما نمی‌گنجد و به هر جایی و مکانی خوش نقشی زده است به خط خلاق خلقت «چنین ؛ آب» آبان‌گان تلاشی نیست در تفسیر رمز بی‌مرز آب بستن این آب روان در هر قابی، سودی است در بحر خویشتن که آن نیز نهری است کوچک، برای پاک کردن خون‌های ریخته بر این خاک و آبی کردن آتش دل مادران این سرزمین. دعوتم را به دیدار آبان‌گان بپذیرید... عذرم را نیز، که در توانم نبود محدود کردن تعداد این تصاویر در قاب نمایشگاه عکسی که به رسم محدودیت ذهن ما، می‌بایست اندک تا به ارزش درآید.


 اما آنچه نامحدود است تنها در محیط این نمایشگاه محدودیت اختیار کرد. اگر چشمی در اضداد رنگ و فرم خسته شد، مشکل در وضع و قرار نگاه ماست. من هم خسته‌ام و خسته شده‌ام از این حواس و این محدوده... به هر حال هرچه بر سر من آمد، اندکی را به شما تحمیل کردم. به قول لائوتسه:«همه چیز مدام در حال رشد و تغییر است...»


گفتنی است: این نمایشگاه تا 26 آذر ماه سال جاری در کلیه فضای خانه هنرمندان ایران برپاست.

نظرات کاربران (۱)

شما هم نظر دهيد comment
  • hedie tehrani har kari bokone bazam super stare,kheyli moderenitast,va3 30nema lazem bud k tazegia khabari azash nist

    sophie (۲۴ آذر ۱۳۸۸، ساعت ۰۰:۲۶)
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.