۲۲ آذر ۱۳۸۸

باید و نباید اکران «به رنگ ارغوان»

حاتمی‌کیا در حسرت اکران « به رنگ ارغوان »

۳۰نما ـ با این حال تلاش‌ها برای بیرون آوردن «به رنگ ارغوان» از محاق بی‌نتیجه است و همچنان اعمال نظر وزارت اطلاعات در قبال این فیلم به قوت خود باقی است.سیزدهمین فیلم حاتمی‌کیا که در مرحله تولید عنوان شد می‌تواند عنوان «آژانس شیشه‌ای 2» را به خود بگیرد،در فضایی آرام تولید و مراحل فنی‌اش طی شد.

باوجود اعلام خبر رفع توقیف سیزدهمین فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا از سوی معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنا بر تازه‌ترین اخبار، نظر وزارت اطلاعات مبنی بر توقیف «به رنگ ارغوان» به قوت خود باقی است.

به گزارش 30نما و به نقل از «وطن‌امروز»‌، خبر رفع توقیف فیلم حاتمی‌کیا نیمه مهرماه امسال ابتدا به صورت غیررسمی انتشار یافت و چند روز بعد از سوی روابط عمومی معاونت سینمایی رسما تایید شد.

با این حال تلاش‌ها برای بیرون آوردن «به رنگ ارغوان» از محاق بی‌نتیجه است و همچنان اعمال نظر وزارت اطلاعات در قبال این فیلم به قوت خود باقی است.سیزدهمین فیلم حاتمی‌کیا که در مرحله تولید عنوان شد می‌تواند عنوان «آژانس شیشه‌ای 2» را به خود بگیرد،در فضایی آرام تولید و مراحل فنی‌اش طی شد.

در خلاصه داستان «به رنگ ارغوان» آمده است: «شفق» یکی از عوامل گروهک‌های سیاسی که اوائل انقلاب با به پا کردن آشوب از کشور گریخته‌اند، پس از سال‌ها تصمیم می‌گیرد برای دیدن دخترش «ارغوان» که دانشجوی دانشکده جنگلداری است مخفیانه به ایران بازگردد. یکی از مأموران امنیتی به نام «بهزاد» به عنوان دانشجو وارد دانشکده شده و از همه امکانات مدرن امنیتی استفاده می‌کند تا با کنترل ارغوان، شفق را به دام اندازد. در این میان بین او و ارغوان رابطه‌ای عاطفی به‌وجود می‌آید. از طرف دیگر همکاران سیاسی شفق نیز تصمیم دارند او را ترور کنند تا به دست مأموران امنیتی نیفتد.

حمید فرخ‌نژاد، خزر معصومی، کورش تهامی، بهناز توکلی، رضا بابک، فرهاد قائمیان،‌ نوال شریفی و مزدک رستمی از بازیگران این فیلم هستند.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.