۲۹ آذر ۱۳۸۸

سجادپور با روند ساخت فیلم‌های زیرزمینی اتمام حجت کرد

با ساخت فیلم‌های بدون مجوز برخورد می‌کنیم

فارس ـ در پی شرکت فیلم ایرانی بدون مجوز «کشتزارهای سفید» در جشنواره دبی، مدیر کل اداره نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد گفت: به گذشته کاری ندارم اما از این پس کلیه هنرمندانی که با یک فیلم بدون پروانه ساخت همکاری کنند، برخورد می‌شود.

در پی شرکت فیلم ایرانی بدون مجوز «کشتزارهای سفید» در جشنواره دبی، مدیر کل اداره نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد گفت: به گذشته کاری ندارم اما از این پس کلیه هنرمندانی که با یک فیلم بدون پروانه ساخت همکاری کنند، برخورد می‌شود.

«سید علیرضا سجادپور» مدیر کل اداره نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی، در پی برگزیده شدن «محمد رسول‌اف» و بازیگر آن «حسن پورشیرازی» با فیلم ایرانی بدون مجوز «کشتزارهای سفید» در جشنواره دبی، اظهار داشت: به گذشته کاری ندارم اما به عنوان عضوی از تیم جدید مدیریتی سینمای ایران بار دیگر اعلام می‌کنم کلیه هنرمندانی که با یک فیلم بدون پروانه ساخت، همکاری کنند، برخورد می‌شود و از این پس آنها مورد تنبیه این اداره کل قرار خواهند گرفت.


وی افزود: اگر خاطرتان باشد من بلافاصله در روزهای اول شروع مدیریتم در اداره کل نظارت و ارزشیابی روی این موضوع تأکید کرده بودم.


سجادپور گفت: البته درمورد موفقیت «کشتزارهای سفید» در دبی، باید بگویم که این فیلم یک سال قبل تولید شده و در دوران مدیریت من آماده نشده و طبیعتا نمی‌توانم نسبت به تولید و حضور بین‌المللی آن واکنش نشان دهم اما همین جا اعلام می‌کنم که از این پس با هر کسی که در دوران مدیریت جدید سینمای ایران به این طرف، بدون پروانه ساخت کار کند و فیلمی را بسازد، به شدت برخورد خواهیم کرد.


سجادپور پیش‌تر نیز روی این نکته تأکید کرده بود که؛ «اگر فیلمی خارج از روال و بدون پروانه ساخت ساخته شود هیچ تضمینی وجود ندارد که بتواند در جشنواره های داخلی و خارجی شرکت کند و حتی اجازه اکران در داخل را نیز نخواهد داشت.»


با توجه به این که بسیاری از فیلمسازان ایرانی برای ساخت فیلم‌های خود در صف دریافت پروانه ساخت قرار می‌گیرند، این تصمیم اداره کل نظارت و ارزشیابی با هدف ترویج عدالت‌محوری در سینمای حرفه‌ای ایران اتخاذ شده است.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.