۰۱ دی ۱۳۸۸

به دلیل کمبود بودجه اتفاق افتاد

«به سوی آفتاب» جدیدترین ساخته فریال بهزاد در نیمه راه فیلم‌برداری متوقف شد

۳۰نما ـ به‌گزارش خبرنگار ۳۰نما در حالی در تمامی خبرگزاری‌ها و سایت‌های سینمایی خبر از آن می‌رسد که نیمی از فیلم‌برداری «به سوی آفتاب» تمام شده و دست‌اندرکاران فیلم در تلاش هستند تا فیلم را به جشنواره بیست و هشتم برسانند، که به دلیل کمبود بودجه پروژه‌ی «به سوی آفتاب» چند روزی است تعطیل شده‌است.

فریال بهزاد کارگردان باسابقه‌ی سینمای کودک که زمانی در دهه‌ی شصت و اوایل دهه‌ی هفتاد بسیار پرکار بود این روزها و بعد از وقفه‌ای یازده‌ ساله با فیلم سینمایی «به سوی آفتاب» به سینما بازگشته‌است.

به گزارش ۳۰ نما این فیلم که به تهیه‌کنندگی غلامرضا آزادی و محصول موسسه فانوس خیال است، فضایی متفاوت نسبت به فیلم‌های قبلی بهزاد دارد که بیشتر در فضای کودک بود. فیلم‌هایی همچون دره شاپرک‌ها و کاکلی که نمونه‌هایی از سینمای موفق کودک در زمانه‌ی خود محسوب می‌شود.

به‌گزارش خبرنگار ۳۰نما در حالی در تمامی خبرگزاری‌ها و سایت‌های سینمایی خبر از آن می‌رسد که نیمی از فیلم‌برداری «به سوی آفتاب» تمام شده و دست‌اندرکاران فیلم در تلاش هستند تا فیلم را به جشنواره بیست و هشتم برسانند، که به دلیل کمبود بودجه پروژه‌ی «به سوی آفتاب» چند روزی است تعطیل شده‌است.

بنابراین گزارش، به نظر می‌رسد برآورد قیمت‌ها بر سر پروژه توسط تهیه‌کننده‌ی فیلم درست نبوده و این مسئله باعث شده که تا به این‌جای کار فیلم به مشکل مالی برخورد کند.

برخی نزدیکان به گروه فیلم‌برداری تایید می‌کنند در حالی که بازی حامد کمیلی در این فیلم تمام نشده، به دلیل عدم پرداخت مبالغ مذکور مطابق با بندهای قرار داد، کمیلی گروه را به حالت قهر رها کرده و به تهران برگشته‌است.

این در حالی است که تمام صحنه‌های فیلم در اصفهان فیلم‌برداری می‌شود، و بنا به توصیه تهیه‌کننده گروه فیلم‌برداری تا زمان تهیه‌ بودجه کافی برای ادامه‌ی کار، به مرخصی اجباری رفته‌اند.

به گزارش ۳۰نما، در حالی «به سوی آفتاب» جدیدترین ساخته فریال بهزاد به صورت نیمه‌کاره باقی مانده‌است که این کارگردان زن سینمای ایران بارها به دلیل عدم تخصیص بودجه‌ی مناسب از انجام هر کاری خودداری می‌کرد.

باید دید آیا بهزاد می‌تواند پس از سال‌ها فیلم جدیدش را به سرانجام برساند یا این‌که مشکل بودجه برای فیلم‌های مستقل کماکان به قوت خود باقی است؟

به‌ گزارش ۳۰نما این فیلم که مضمونی اجتماعی دارد تماما در شهر اصفهان فیلمبرداری می‌شود و ازطبیعت این شهر در فصل پاییز به شکل مطلوبی در این فیلم استفاده شده‌است. در فیلم سینمایی «به سوی آفتاب» آنا نعمتی، حامد کمیلی، نیوشا ضیغمی، یوسف تیموری، مرتضی حسینی، مژگان مظفری، افسانه صالحی بازی دارند.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.