۰۱ دی ۱۳۸۸

بیست‌ و هشتمین جشنواره فیلم فجر/ 32

شمقدری: امسال جشنواره فجر با تغییرات زیادی برگزار می‌شود

۳۰نما ـ جواد شمقدری که تا پیش از این مشاور هنری رئیس جمهور بوده است و حالا در معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است از یک خبر مهم پرده برداشت و آن تغییرات گسترده در نحوه برگزاری جشنواره فیلم فجر است.

جواد شمقدری از شگفتی‌های جشنواره بیست‌وهشتم خبر داد و به تمامی دست‌اندرکاران سینما وعده داد تا در این جشنواره منتظر اتفاقات جدید و تازه‌ای باشند و از دیدن آن‌ها شگفت‌زده شوند.

به‌گزارش 30نما و به نقل از هنرنیوز معاون سینمایی وزارت ارشاد در گفتگویی که انجام داد درباره‌ی برخی جریانات سینما و جشنواره بیست‌وهشتم سخن گفت

جواد شمقدری که تا پیش از این مشاور هنری رئیس جمهور بوده است و حالا  سکاندار کشتی همیشه در تلاطم معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است در گفتگو با هنر نیوز از یک خبر مهم پرده برداشت و آن تغییرات گسترده در نحوه برگزاری جشنواره فیلم فجر است.


اگر چه شمقدری مرجع پاسخگویی در این زمینه _ یعنی جشنواره فیلم فجر - را دبیر جشنواره دانست، ولی در این گفتگو به چند مورد اشاره کرد که بیان آنها خالی از لطف نیست:


در خصوص زمزمه‌هایی که از  درخواست  واگذاری توزیع بلیط جشنواره به سینمادارها خبر می‌داد؛

شمقدری از ایجاد یک سامانه مناسب اینترنتی یرای فروش بهتر از راه اول! یعنی تحویل بلیط به سینما داران! خبر داد و ادامه داد:
هیأت انتخاب در حال بررسی فیلم‌هایی است که مناسب حضور در جشنواره هستند و حرف‌های دیگر او:
در جشنواره امسال اتفاقات زیادی خواهد افتاد که باید منتظر باشیم و ببینیم .


بدنبال این هستیم که نسبت به دوره‌های قبل شرایط را بهتر کنیم. ساز و کار‌ها را روان‌تر و سهل‌تر کنیم؛ از جمله این‌که می‌خواهیم مرکزیت جشنواره را به برج میلاد ببریم و به این ترتیب دفتر جشنواره فیلم، هیأت انتخاب،  محل ویژه مهمانان خارجی و بهره‌برداری از سالن رسانه‌ها همه و همه در این برج متمرکز خواهد شد.


بدنبال این هستیم که حتی‌المقدور و بنا‌بر ظرفیت جشنواره  و البته بنا‌بر نظر هیأت انتخاب در حضور فیلم‌ها کمک کنیم و البته تسهیلات ویژه‌ای را برای مناطق محروم در نظر گرفته‌ایم و سعی می‌کنیم فرایند‌ها سهل‌تر و بهتر و روان‌تر شود.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.