۰۲ دی ۱۳۸۸

با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی

میرحسین موسوی از ریاست فرهنگستان هنر برکنار شد

۳۰نما ـ براساس تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی مهندس میرحسین موسوی از ریاست فرهنگستان هنر برکتار و علی معلم دامغانی جایگزین او شد.

براساس تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی مهندس میرحسین موسوی از ریاست فرهنگستان هنر برکتار و علی معلم دامغانی جایگزین او شد.

به گزارش خبرآنلاین، مهندس میرحسین موسوی از ابتدای تاسیس این فرهنگستان به عنوان رئیس فرهنگستان هنر فعالیت خود را آغاز کرده بود. در ماه‌های اخبر همواره اخباری در مورد تغییر رئیس فرهنگستان هنر شنیده می‌شد که در نهایت امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی علی معلم دامغانی را به عنوان جایگزین موسوی معرفی کرد.

رئیس فرهنگستان هنر به پیشنهاد مجمع عمومی و حکم ریاست عالیه فرهنگستان‌ها(رئیس جمهور) به مدت چهار سال انتخاب می‌شود.

آخرین حکم مهندس میرحسین موسوی سال 1387 توسط احمدی نژاد تایید شده بود.

به گزارش 30نما در حالی این تغییر و تحولات در سطوح بالای فرهنگستان هنر در حال رخ دادن است که علاوه بر حضور علی معلم‌دامغانی به عنوان رئیس فرهنگستان، جهانگیر الماسی (بازیگر) و مهدی کلهر ( مشاور رسانه‌ای دولت نهم) نیز به اعضای این فرهنگستان اضافه شده‌اند.

مهدی کلهر که از مدیران اولیه‌ سینمای کشور بعد از پیروزی انقلاب است، و مشاور رسانه‌ای دولت نهم بوده؛ در جریان اتفاقات پس از انتخابات یکی از چهره‌های پرحاشیه بود. نرگس کلهر دختر مهدی کلهر در جریان حضور در یکی از فستیوال‌های کشور آلمان به عنوان پناهنده‌ی سیاسی توسط دولت آلمان پذیرفته شد و در مخالفت با تفکرات پدرش خود را یکی از اپوزوسیون‌های داخل نظام معرفی کرد.

 


سفر کوتاه احمدی‌نژاد برای عزل موسوی

این در حالی است که محمود احمدی‌نژاد که در جریان سفرهای استانی به فارس سفر کرده بود، برای شرکت در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که منجر به عزل مهندس میرحسین موسوی شد، برای مدت کوتاهی به تهران بازگشت.

به گزارش خبرآنلاین، جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور رئیس جمهور به رسمیت شناخته شد و در نتیجه این جلسه میرحسین موسوی از ریاست فرهنگستان هنر برکنار و علی معلم دامغانی جایگزین او شد.

محمود احمدی نژاد که در جریان دور سوم سفرهای استانی به استان فارس سفر کرده بود برای حضور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ساعاتی به تهران بازگشت و پس از پایان کار شورا امشب(سه شنبه اول دی ماه) به استان فارس بازگشت.

نظرات کاربران (۲)

شما هم نظر دهيد comment
  • barayechi aghaye moosavi az in riyasat barkenar shodan khahesh mikonam yeki gavabbede

    eli (۲۰ فروردين ۱۳۸۹، ساعت ۰۹:۴۳)
  • به نظر من بحث سیاست و فرهنگ و هنر کاملا جدا از همه...و این برکناری ها و عزل ها که این نمونه ی بارزی از عدم بینش صحیح سیاستمداران بزرگ کشور بر فضای رقابت های سیاسی در کشور است رو نشون میده...به نظر من این کار یک موضوع کاملا احمقانه ای است...ما در حین اینکه باید از حقیقت پیروی کنیم و حمایت کنیم حتی وقتی آنرا انکار می کنیم نباید به این وضع که رییس جمهور محترم انجام میدن در فضای سیاسی کشور تشنج ایجاد کنیم...صرف اینکه فضای هنری کشور باید جدا از فضای سیاسی باشه...البته نظر شخصی بنده اینه که در حال حاضر در کشور هیچ حاشیه امنیتی برای هنرمندان و فرهنگی وجود نداره چون ما خیلی از هنرمندان و فرهنگیان رو در شهرمون به دلیل حمایت های انتخاباتی از دست دادیم و از این جرگه خودشونو دور کردن...مگر ما چند تا شجریان داریم؟؟؟مگر ما چند تا دکتر سروش داریم که مثنوی رو آنطور برایمان تشریح کنند؟؟؟از طرف نوجوان 18 ساله به 30نما

    حسین (۳ دی ۱۳۸۸، ساعت ۱۱:۲۶)
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.