۰۲ دی ۱۳۸۸

بیست‌ و هشتمین جشنواره فیلم فجر/ 35

اسامی فیلم های مستند کوتاه و نیمه بلند متقاضی حضور در بخش چشم واقعیت جشنواره فیلم فجر اعلام شد

۳۰نما ـ از سوی دبیرخانه جشنواره اسامی فیلم های مستند کوتاه و نیمه بلند متقاضی حضور در بخش چشم واقعیت بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر اعلام شد.

از سوی دبیرخانه جشنواره اسامی فیلم های مستند کوتاه و نیمه بلند متقاضی حضور در بخش چشم واقعیت بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر اعلام شد.


به گزارش 30نما و به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، 144 فیلم مستند کوتاه و نیمه بلند متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر هستند.

 
بر پایه این گزارش  فیلم های  مستند کوتاه و نیمه بلند آخرین ناخدا (فرزاد پاک ) ، آخرین ایستگاه (سید حمید میرحسینی ) ، آدمهای بزرگ شهر کوچکم (بهزاد رسول زاده) ، آشیان فرشتگان کرمان (علیرضا تقاصی) ، آنکه گفت نه، آنکه گفت آری! (هومن عین الهی) ، آهنگ ابدیت (عباس صالح مدرسه ای ) ، اتاق صعود (رضا فرهمند) ، از روی پل که می گذری (مهدی عزتی)، اشک آسمان (علی حسینی) ، افسون (هیوا امین نژاد) ، اگر عشق ... (محمد اسلامی) ، اگه رئیس جمهور بشم (پناه بر خدا رضایی) ، امام زاده زید (ع) (سام ارجمندی) ، انتظار زمین (محمد طالبی)، اندیشه استقلال    (همایون علیخانی) ، انسان و خدا (محمد جعفرباقری نیا) ، انگار باید به مرگ احترام گذاشت (فرشید اخلاقی پور) ، اینجا تهران است (سعید حدادی) ، اینجا همه عشق می کنند (شهرام میراب اقدم) ، با انگشتهای دستم بازی می کنم     (ناهید شمس- سپیده شمس)، بچه های اعماق    (علی شاه محمدی) ، بعد از کنکور (محمدحامد ستاری) ، بوُر (سوران قانعی فرد) ، بهترین صدای دنیا (سیداحمد میرمحمدی) ، بی بی ملازهرا (نورالدین عبداله پور) ، پارسه (محسن رمضان زاده) ، پرده آخر (آزاده بی زار گیتی) ، پروانه سفید درختان (بابک مجیدی) ، پریاویس (مهناز رگنی) ، پشت آتش سبز (آزاده بی زار گیتی) ، تات، میراث هزاره ها (احسان معصوم) ، تاختن تا خاور بام (محمد ابراهیم معیری) ، تاک (محسن حسینی تبار) ، تالاب شادگان (بهزاد وزیری) ، تفنگ ها خواب ندارد (رضا دانش پژوه) ، تنها تو برای همیشه ای (عباس صالح مدرسه ای) ، تنهایی سرد (فاطمه حیدری) ، تهران 995(عارش کوردسالی) ، جای خالی(امیر نعیم حسینی) ، جوانی من در خیابان اتقلاب جا مانده (منوچهر مشیری) ، چراغی که روشن شد(بابک بهداد) ، حرمت (مهدی صادقی) ، حروف والی (مهدی میرتیموری) ، حسینی ها (علیرضا رئیسیان) ، خاطره جاریست (منوچهر مشیری) ، خاطره نی آوران (هادی آفریده) ، خسوف دل (مهناز رگنی) ، خِله (نادر شیخ الاسلامی) ، خودروهای ماندگار(محمد علی صفورا)، دانه های تسبیح(سیدجواد میرهاشمی) ، در تار و پود بافتن (مهدی یارمحمدی) ، در جستجو(سوسنن بیانی) ، در جستجوی آزادی (وحید چاووش) ، در کتان و کنف (ابراهیم سعیدی نژاد) ، دری به روی ضاحیه (مهدی قنبری) ، دستی که نبود (مهران رسول زاده) ، دو وطن (مسعود آستانداری) ، دور اما نزدیک (رحیم بایزیدی ) ، ده، یک، شصت و یک (علی شاه محمدی) ، دهکده جهانی (امیر جغتایی) ، دیوان قضا "فیلمی درباره عدل و عکس (سیمین فلاخ زاده تهرانی) ، رستاخیز    (محمدعلی فارسی) ، رسم عاشقی (احد عبادی) ، روز پایان (نرگس آبیار) ، روزهای طولانی(سیمین فلاخ زاده تهرانی) ، روسری های رنگی ما (کارگروهی) ، رویای زندگی (محمد خلیل زاده) ، زندگی در کسوف (فتح اله امیری) ، زنده رود (جمال اسکویی) ، سپیده علم کشید (رضا مجلسی) ، سچکان (محمد علی هاشم زهی) ، سر و ته شهر (مهرشاد کارخانی) ، سفر ناتمام (حسن فتحی) ، سکوت    امیر هادی (ملک اسماعیلی) ، سند آزادی (محسن خان جهانی) ، سنگ، قطره، دریا (محمد امین بهشتیان) ، سنگ،کاغذ،قیچی (لیلا شهابی نیا)، سنمار،  سوالی به وسعت زندگی (محمدباقر شفیع زاده) ، سه دار (مریم فتحی فر) ، سینما و سینماداران در شیراز (علی ناجی) ، شب را روز را و هنوز را (فرهاد عیوضی) ، شیر صحرا(پناه بر خدا رضایی) ، شیوه شاغلام (امیر عبدالهی) ، صحافخانه (مجتبی بیطرفان) ، طاووس (فرتاش آژیر) ، غبار حرم دل (امیر حجت صفرلی) ، غروب خجیر (فتح اله امیری) ، غریب تر از بهشت (روح اله مولوی) و  غزه در خون (رضا یوسفی) متقاضی حضور در بخش چشم واقعیت جشنواره فیلم فجر هستند.


سایر آثار متقاضی این بخش از جشنواره نیز عبارتند از : فراموشخانه (آزیتا رصافی) ، فرشته نگهبان آب (طلایه اطلسی) ، فصل وصل (پناه بر خدا رضایی) ، فصلی دیگر (آزاده بی زار گیتی)،
فقط کمی نور (سیدحامد نوبری) ، فیروزه (حمید ناصری مقدم) ، قاب خالی (امین قدمی) قلب من پر از عروسک است    (سام کلانتری) ، کاریز (سعید زارعیان) ، کانکس ضد زلزله (کیوان کریمی) ،  کلاس تشکیل می شود (جلال نصیری هانیس) ، کلاه شیشه ای (محسن خان جهانی)،  کلید (محسن خان جهانی) ، گربی (بدشگون) ساخته مهرداد راستگو، گره (سید محمد میرکانی)، گم و گور (محمدرضا فرزاد)، گمشده ها (الهام حسین زاده)،  لیکو (محمد علی هاشم زهی)، ما را ببینید (شهریار پورسیدیان) ،  ماهی های مردابی (ابوذر کبیری) مأموریت غیر ممکن (عباس امینی) ،  مجیده    (ماجد نیسی) ، محلب (یاسین خوش آمدزهی) ، مرد و دبه (کیوان کریمی)،  مرغ سحر (مهدی باقری) ، مسیر بودن (کاوه بهرامی مقدم) ، مشترک مورد نظر (لقمان خالدی)،   مُلف گّند (محمود رحمانی) ،  من یک نشانه ام (میثم شاه بابایی) ،  مورد تأیید هست (جمشید مجددی) ،  مویه های کودکانه (رضا محمدی) ،  مهتاب (محمدعلی  هاشم زهی) ، میراث کهن (محمد خوشدل) ،  میک آپ (امیر حسین محمدخانی) ،  نار بانو (جعفر بزمیان) ، نالی (امید راست بین) ،  نان مقدس (نادیه جعفری) ، نفت و نمک (اقبال بهاری) ، نقاره (علیرضا قاسم خان)،  نیمروزان (محسن رمضان زاده)، و بیاید روزی (شاهد سلطانی آزاد) ، و من غواص و دریا میکده (منوچهر مشیری) ، و من مسافرم ... (لقمان خالدی) ، وایو (مینا مشهدی مهدی- حسن نقاشی ) ، وقتی همه چیز دیر می شود (نغمه عافیت) ، هرگز شب را باور نکردم (ماریا امیری) ،  هزار داستان امیر جاهد(منوچهر بشیری) ،  هزار و یک نام (سیدجواد میرهاشمی) ، هفت سلام (مهدی عرب یار محمدی) ، هنر مدور سازی (فریبا جوانمردان) ، یاد ایام (محمد اسلامی) ، یادداشتهای شهر شلوغ    (بابک گودرزی نژاد) ، یار دبستانی من (محسن خان جهانی) و یک روز پس از دهمین روز (نرگس آبیار).


در این بخش از جشنواره یک سیمرغ بلورین به بهترین کارگردانی مستند کوتاه و نیمه بلند اهدا می شود.


همچنین کار بازبینی هیات انتخاب این بخش به پایان رسیده و  اسامی فیلم های منتخب به زودی اعلام می شود.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.