۰۲ دی ۱۳۸۸

بیست‌ و هشتمین جشنواره فیلم فجر/ 36

« آناهیتا » به جشنواره فیلم فجر نمی‌رود

۳۰نما ـ به گزارش ۳۰نما این خبر در حالی انعکاس پیدا می‌کند که شنیده‌ها حاکی از آن است که مشکل فیلم «آناهیتا» کمبود بودجه‌ نیست و حضور میترا حجار که پیش از این ممنوع‌التصویر و ممنوع‌الفعالیت شده بود یکی از دلایل اصلی عدم حضور فیلم در جشنواره امسال است.

 «عزیزالله حمیدنژاد» از نرسیدن فیلمش «آناهیتا» به جشنواره فیلم فجر به دلیل مشکلات مالی خبر داد.

 «عزیزالله حمیدنژاد» در گفت‌وگو با فارس در این باره گفت: با توجه مشکلات مالی که پروژه «آناهیتا» با آن مواجه‌است، در مرحله فنی متوقف باقی مانده‌است.


وی گفت: فیلم قاعدتا تا زمان جشنواره فیلم فجر آماده نخواهد شد ولی در صورتی که مسائل و مشکلات برطرف شوند، احتمال رسیدن فیلم خواهد بود.

 
براساس این گزارش، حمیدنژاد قصد داشت، پاییز امسال این فیلم را روانه اکران کند ولی با مشکلات مالی که با آن روبرو شد، در مراحل فنی متوقف ماند.

به گزارش ۳۰نما این خبر در حالی انعکاس پیدا می‌کند که شنیده‌ها حاکی از آن است که مشکل فیلم «آناهیتا» کمبود بودجه‌ نیست و حضور میترا حجار که پیش از این ممنوع‌التصویر و ممنوع‌الفعالیت شده بود یکی از دلایل اصلی عدم حضور فیلم در جشنواره امسال است.

به نظر می‌رسد با مساعدت‌های معاونت جدید سینمایی کشور مشکل میترا حجار هم همانند دیگر بازیگر زن ایرانی قابل حل باشد. هر چند این اتفاق تا امروز نیافتاده‌است.


حمیدنژاد فیلمنامه «آناهیتا» را بر مبنای بخش‌هایی از تحقیقات علمی ایموتو دانشمند نامدار ژاپنی (که معتقد است دعا و الفاظ خوب در مولکول‌های آب تاثیر می‌گذارد) نوشت و جلوی دوربین برد.

 دکتر ایموتو بخش‌هایی از تحقیقات علمی‌اش را در اختیار فیلم آناهیتا گذاشته‌است. دفتر تحقیقاتی ایموتو تأکید کرده که این همکاری به طور قطع، قدم مهمی در اجرای صلح در کره زمین خواهد بود. ایموتو معتقد است مولکول‌های در مقابل کلمات و افکار انسان‌ها سریعا عکس العمل نشان می‌دهند.


در کنار دو بازیگر اصلی فیلم «آناهیتا» ، یعنی شهاب حسینی، میترا حجار و پوریا پورسرخ، نرگس محمدی و محمدرضا داودنژاد ایفای نقش کرده‌اند.
این فیلم به تهیه‌کنندگی حمیدنژاد در شیوا فیلم پارس تولید می‌شود.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.