۰۳ اسفند ۱۳۸۶

هدیه‌ی مهناز افشار به کودکان کار

۳۰نما ـ مهناز افشار، بازیگر مطرح سینما، پنج‌شنبه‌ی گذشته و در آستانه‌ی سال جدید با حضور در انجمن حمایت از کودکان کار، بخشی از دستمزد یکی از فیلم‌های خود را برای کمک به آموزش کودکان کار هدیه کرد.

به گزارش ۳۰نما، مهناز افشار که حضور ناگهانی‌اش در این انجمن ـ واقع در خیابان مولوی ـ موجی از شوق و شادی در میان کودکان تولید کرده بود، از کلاس‌های درس آنها بازدید کرد، ساعتی را پشت نیمکت‌های آنها نشست و شاخه‌ای گل و کارت‌ تبریکی به مناسبت سال نو به کودکان هدیه داد. او درباره‌ی انگیزه‌ی خود برای دید و بازدید نوروزی با کودکان کار گفت: «به هر حال هنرمندان هم مثل سایر گروه‌های جامعه و شاید حتی بیش از آنها مسئولیتی اجتماعی دارند که باید آن را جدی گرفته و در قبال آن حساس باشند. این روالی‌ست که در تمام دنیا وجود دارد و به نظر من هم هنرمندان باید این مسئولیت اجتماعی را جدی‌تر بگیرند و هم فعالان اجتماعی باید به نفع جامعه همکاری بیشتری با این گروه داشته باشند.»

افشار همچنین درباره‌ی ضرورت مقطعی نبودن این گونه اقدامات تاکید کرد: «از نظر من این تنها گام اول است.کودکان باهوش و استعدادی که در این انجمن دیدم، نیاز به حمایت بیشتر و مستمرتر دارند تا بتوانند با وجود این‌که متاسفانه مجبور به انجام کار و کسب درآمد هستند اما دست‌کم از پیشرفت تحصیلی هم بازنمانند و آینده‌ی بهتری برای خود بسازند.» این بازیگر سینما که کودکان کار با یادآوری دیالوگ‌های فیلم‌هایش سعی داشتند از خوشحالی او در جمع‌شان بگویند، از سایر همکاران خود دعوت کرد تا همه‌باهم به سوی جدی‌تر گرفتن مسئولیت اجتماعی حرفه خود پیش بروند.

انجمن حمایت از کودکان کار، نزدیک به ششصد کودک و نوجوان کار و گاه حتی خانواده‌های این کودکان را نیز تحت پوشش دارد و می‌کوشد تا وضعیت بهداشت، سلامتی و تحصیل کودکان کار را ساماندهی کند. این انجمن تنها با اتکا به کمک‌های مردمی اداره می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند کمک‌های خود را به شماره حساب ۹۵/۷۰ بانک سپه، شعبه مرکز، کد ۰۱ به نام انجمن حمایت از کودکان کار واریز کنند.

مرتبط:
برای دیدن عکس‌های این خبر کلیک کنید.

نظرات کاربران (۱۸)

شما هم نظر دهيد comment
 • "این روالی‌ست که در تمام دنیا وجود دارد و به نظر من هم هنرمندان باید این مسئولیت اجتماعی را جدی‌تر بگیرند" دقیقاً همین‌طوره. همه‌جای دنیا کسانی که در چشم عموم هستند و خصوصاً ستاره‌ها، کارهایی از این دست ـ حتا اگه نمادین باشه ـ می‌کنن. آفرین به افشار.

  آینه (۴ اسفند ۱۳۸۶، ساعت ۰۰:۳۹)
 • سلام مهناز افشار گلی از گلخانه ی هنرمندان

  فاطمه (۵ اسفند ۱۳۸۶، ساعت ۱۹:۲۰)
 • سلام.افشار با این کارش گلی از خنده را بر لبان کودکان نشاند.ما دختران ایران به ایشان افتخار می کنیم.

  الهام (۸ اسفند ۱۳۸۶، ساعت ۰۹:۱۷)
 • حرکت خیر خواهانه ای است امیدوارم خداوند به خانم افشار توفیق عنایت فرماید و دیگر هنرمندان از این گامهای نیک نیز بردارند با تکشکر از خانم افشار

  ادیا (۱۸ اسفند ۱۳۸۶، ساعت ۲۳:۱۶)
 • به نظر میرسد بسیاری از بازیگران از جمله ستارگان سینما و تلویزیون هم بعنوان استاد در دانشگاهها و مراکز خصوصی و هم بعنوان بازیگر یا بازیگردان و انتخاب بازیگر ارقام افسانه ای از درآمد نسبت به کل مردم ایران دارند و اصلاً به روی مبارک نمی آورند که همن تلویزیون سکوی پرتابشان بوده و همین مردم با رفتن به سینما و یا دیدن فیلم های سینمایی کار آنها را رونق دادند. من حدود درآمد بسیاری از آنها را میدانم ولی اگر مراجعه کنید تازه بهترین های آنها رقم بسیار کمی از درآمدشان را به کارهای خیریه میدهند که کمتر از پول لوازم آرایش سالانه ایشان است. چرا دستهای گرمی بردستان سرد نیازمندان نگذاریم.این اخلاق هم در فرهنگ ایرانی و هم در تعالیم الهی سفارش شده اما کجاست گوش شنوا.تازه بسیاری از هنرمندان و پیشکسوتان از پرداخت مالیات قانونی هم فرار میکنند یا وسط کار دست تهیه کننده و سرمایه گذار فرهنگی را در حنا میگذارند، یعنی اگر مالیات خدای نکرده از مبلغ چک کسر شود قهر کرده و ... چرا مواد مخدر و چرا هزینه های جراحی زیبایی ، چرا هزینه های وکلا برای نجات از مجازاتهای قانونی توسط ستارگان ،اگر نیکوکاری را جایگزین اینگونه رفتار کنیم دیگر هیچ نیازمندی نخواهد بود.. من مطمئن هستم .

  دختر ایرانی (۱۴ فروردين ۱۳۸۷، ساعت ۱۰:۳۹)
 • vaghean az mahnaz afshare aziz mamnoonam ke in kare mohem ro anjam dad

  ghazaleh (۱۵ فروردين ۱۳۸۷، ساعت ۱۹:۱۹)
 • بسیار حرکت زیبای کردین امیدوارم پاداش خوبی رو از خداوند دریافت کنین انشالله

  بهاره یکتا (۱ خرداد ۱۳۸۷، ساعت ۰۹:۳۵)
 • axe ha jaleb hastande agar axe hay mohamade golzare bishtar bode khyle behtar bod

  sadegh (۳۰ خرداد ۱۳۸۷، ساعت ۱۹:۱۷)
 • سلام من حامد رستمی هستم واز این کار سرکار عالغ و بالغ خوشحال هستم* موفق باشی*

  hamed (۵ تير ۱۳۸۷، ساعت ۰۸:۴۹)
 • من علیرضا 17 ساله هستم من همیشه میدانستم مهناز افشار با بقیه متفاوت است امیدوارم همیشه موفق باشد

  علیرضا (۱۷ تير ۱۳۸۷، ساعت ۰۵:۴۶)
 • با سلام هیچگاه اعمال نیک ادمها چه نیازمند و چه بی نیاز نه تنها در این دنیای خاکی و فانی گم نمی شود بلکه در ان سرای اخرت نیز اثرات بسیار زیادی خواهد گذاشت امیدوارم در ذات همه ما این خصلت بسیار زیبا وجود داشته باشد

  اذر محمد جعفری (۱۲ آذر ۱۳۸۷، ساعت ۲۰:۲۷)
 • enshaalla khodavand behetoon padash bede baratoon arezooye movafaghyat mikonam darzemn kheyli ham doosetoon daram

  karsaz ahmadi (۱۹ بهمن ۱۳۸۷، ساعت ۲۳:۴۲)
 • saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalam mehnaz jan iam iam meelad usmani i must say that u r so cute and soooooooooooooo sweet god bless you jan i dont wana die without seeing u r lovely faca have good and happy life see u plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz answear me olz

  meelad usmani (۳۱ ارديبهشت ۱۳۸۸، ساعت ۱۸:۴۴)
 • فقط میتونم تحسینت کنم چون بقیه اش را خودت داری در ضمن خیلی دوستت دارم و عشقی را که من دوستش دارم اسمش مهناز است و خیلی دوستش دارم

  صادق قربانی (۲ تير ۱۳۸۸، ساعت ۰۹:۴۷)
 • آفرین به خانوم افشار+100امتیاز

  اسماعیل حیدرزاده (۹ آبان ۱۳۸۸، ساعت ۰۰:۵۵)
 • آفرین به خانوم افشار+100امتیاز

  اسماعیل حیدرزاده (۹ آبان ۱۳۸۸، ساعت ۰۰:۵۶)
 • ...please where can I buy a unicorn?

  EmbobbyWahWooge (۲۲ آذر ۱۳۸۸، ساعت ۱۰:۲۵)
 • سلام به نظر من ایشان کار اساسی انجام نداده اند که قابلیت ستایش این چنانی را داشته باشند . امیدوارم که کودکان کار و بد سرپرست و بی سرپرست مورد حمایت دولت و مجلس قرار گیرند .

  هاجر پرویزیان (۵ دی ۱۳۸۸، ساعت ۱۷:۳۰)
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.