۰۸ دی ۱۳۸۸

بیست‌ و هشتمین جشنواره فیلم فجر/ 38

امسال اهالی رسانه و هنرمندان در کنار هم فیلم می‌بینند؛

فارس ـ  در حالی «برج میلاد» به عنوان مقر اصلی جشنواره انتخاب شده که این تصمیم را نمی‌توان دائمی قلمداد کرد چرا که بر اساس وعده‌‌ها شاید در آینده «باغ هنر» به عنوان مقر اصلی جشنواره درنظر گرفته شود. در این بسته‌ی خبر صحبت‌های حبیب ایل‌بیگی مدیر روابط عمومی جشنواره را درباره امکانات برج میلاد به عنوان کاخ جشنواره می‌خوانید.

 

مقر اصلی جشنواره؛ امسال برج میلاد سال آینده شاید باغ هنر 


 در حالی «برج میلاد» به عنوان مقر اصلی جشنواره انتخاب شده که این تصمیم را نمی‌توان دائمی قلمداد کرد چرا که بر اساس وعده‌‌ها شاید در آینده «باغ هنر» به عنوان مقر اصلی جشنواره درنظر گرفته شود.

به گزارش فارس، بر اساس تصمیم معاونت سینمایی و شورای برگزاری جشنواره فیلم فجر، امسال مجموعه برج میلاد میزبان برنامه‌های مختلف جشنواره فیلم فجر است که بخشی از این قضیه در اولین نشست خبری «مهدی مسعودشاهی» دبیر جشنواره بیست و هشتم فیلم فجر رسانه‌ای شده بود.
بنا بر تصمیم شورای برگزاری جشنواره امسال، برج میلاد به عنوان مقر اصلی و محوری جشنواره فیلم فجر در نظر گرفته شده است و بر این اساس،‌تمهیداتی پیش‌بینی شده تا اهالی رسانه و هنرمندان بتوانند در این مکان و در کنار یکدیگر قرار گیرند و هنرمندان بتوانند به صلاحدید خود به برج میلاد بیایند.
همین که به صلاحدید مسئولان سینمایی کشور، فاصله‌ بین اهالی رسانه و جماعت هنرمند کم‌تر شده و اینان می‌توانند در مکانی به نام برج میلاد یکدیگر را از نزدیک ملاقات کنند، تصمیمی جالب به نظر می‌‌رسد.
از نکات قابل توجه امسال می‌توان به بازدید هنرمندان، میهمانان خارجی و اهالی رسانه از برج میلاد اشاره کرد که این اقدام با هماهنگی مسولان جشنواره صورت گرفته است.
به گزارش فارس، در حالی «برج میلاد» به عنوان «مقر اصلی» یا به مدل فرنگی آن «کاخ جشنواره» انتخاب شده که این تصمیم را نمی‌توان دائمی قلمداد کرد چرا که بر اساس وعده‌های داده شده، این احتمال وجود دارد که از سال آینده یا سال‌های بعد، «باغ هنر» واقع در تپه‌های عباس‌آباد به عنوان مقر اصلی جشنواره درنظر گرفته شود.


گفت‌وگو با حبیب ایل‌بیگی مدیر روابط عمومی جشنواره پیرامون امکانات کاخ جشنواره و توضیحات اضافه پیرامون آن

مدیر روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با تاکید بر این نکته که سینمای اختصاصی هنرمندان امسال حذف نشده است، گفت: هنرمندان با ارائه کارت می‌توانند تمامی فیلم‌های جشنواره را امسال در برج میلاد ببینند.

«حبیب‌ ایل‌بیگی» در گفتگو با فارس اظهار داشت: پس از آن که در بازدید یک ماه گذشته معاونت امور سینمایی و دبیرجشنواره فیلم فجر و به پیشنهاد آقای شمقدری قرار شد در خصوص میزبانی برج میلاد برای جشنواره فیلم فجر تصمیم‌گیری شود. گروه‌های مختلف برگزار کننده جشنواره از امکانات برج میلاد بازدید کردند و در نهایت قرار شد برج میلاد به عنوان کاخ جشنواره میزان همه اهالی رسانه، هنرمندان و میهمانان خارجی جشنواره باشد.

* هنرمندان با ارائه کارت می‌توانند فیلم‌ها را کنار رسانه‌ای‌ها در برج میلاد ببینند


وی افزود: در سال‌های گذشته به این صورت بود که هنرمندان فیلم‌ها را تنها در سینمای هنرمندان می‌دیدند و می‌توانستند تنها فیلم خود را در سالن مطبوعات ببینند که امسال دیگر به این شکل عمل نخواهد شد و هنرمندان می‌توانند با ارائه کارت‌های خود همه فیلم‌های جشنواره را در کنار اهالی رسانه تماشا کنند و این کار به پویا‌تر شدن سالن رسانه‌ها کمک بسیاری خواهد کرد.

* سالن 240 نفره نقد و بررسی تنها مخصوص اهالی رسانه است


ایل‌بیگی خاطرنشان کرد: برج میلاد یک سالن بسیار بزرگ هزار و 400 نفره دارد به همین منظور نمایندگان رسانه‌های گروهی، صنوف مختلف سینمایی، مسئولان و مدیران سینمایی و به همراه سایر مسئولان و میهمانان جشنواره می‌توانند با دریافت کارت‌های خود از همه امکانات برج میلاد استفاده کنند اما سالن 240 نفره نقد و بررسی فیلم‌ها تنها مخصوص اهالی رسانه است.

* امسال دیگر شاهد جزایر جداگانه‌ نخواهیم بود


مدیر روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم فجر تصریح کرد: در سالهای گذشته همواره این انتقاد وجود داشته است که چرا جشنواره فیلم فجر یک کاخ مخصوص به خود ندارد تا در آن همانند جشنواره‌های برلین و کن که کاخ اختصاصی دارند و تمام میهمانان جشنواره می‌توانند با ارائه کارت‌های خود در آن حضور داشته باشند، حرفه‌ای‌های سینما جمع شوند و بتوانند از نزدیک با یکدیگر تعامل داشته باشند.
وی ادامه داد: به همین دلیل امسال ما این امکان را فراهم کردیم تا دیگر به صورت پراکنده هنرمندان و اهالی رسانه در کنار میهمانان خارجی در سینماهای مختلف حضور نداشته باشند و در واقع امسال دیگر شاهد جزایر جداگانه‌ای نخواهیم بود.

* امکان حمل و نقل هنرمندان و اهالی رسانه از نقاط مختلف شهر به برج میلاد


حبیب ایل‌بیگی با اشاره به اینکه اهالی رسانه و هنرمندان هیچگونه مشکلی را برای ایاب و ذهاب نخواهند داشت، گفت: به دلیل موقعیت مکانی و امکانات برج میلاد در حال حاضر بهترین محل برای برگزاری جشنواره فیلم فجر، برج میلاد است و با هماهنگی که با مسئولان برج و سالن همایش‌ها انجام داده‌ایم، قرار شده تا در نقاط مختلف شهر، وسایل حمل و نقل پیش‌بینی شود تا هنرمندان و اهالی رسانه را به کاخ جشنواره منتقل و در ساعات پایانی شب نیز به همان محل انتقال دهند تا بتوانند بدون هیچ مشکلی در طول ایام برگزاری جشنواره به بحث پوشش دهی خود بپردازند، ضمن آن که در داخل برج میلاد نیز یک مجموعه تاکسی‌سرویس قرار دارد که میهمانان جشنواره می‌توانند از امکانات این مجموعه نیز استفاده کنند.

* فعلا برج میلاد بهترین مکان برای مرکزیت جشنواره است


وی با تأکید بر این نکته که تا زمان ساخت کاخ جشنواره در باغ هنر تپه‌های عباس‌آباد که شهردار تهران در مراسم جشن خانه سینما وعده آن را داده است، برج میلاد به عنوان نمادی از افتخار مهندسان ایرانی میزبان جشنواره خواهد بود، گفت: به هرحال باید قبول کرد که در حال حاضر برج میلاد تنها مکانی است که ظرفیت میزبانی جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را دارد چرا که این مکان در حال حاضر نماد شهر تهران شناخته می‌شود و به دست مهندسان ایرانی نیز ساخته شده است که برگزاری جشنواره در برج میلاد به عنوان قدم اولیه برای ایجاد کاخ جشنواره برداشته شده است.
مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر با اشاره به این که دفتر روابط عمومی جشنواره نیز در برج میلاد مستقر خواهد بود، اظهار داشت: اهالی رسانه و هنرمندان در طول برگزاری جشنواره هیچ مشکل خاصی را بابت استفاده از امکانات برج میلاد نخواهند داشت چرا که سالن همایش‌های برج میلاد یک سالن تحریریه بسیار مجهز و بزرگ دارد که به اینترنت وایرلس مجهز شده است.

* دیدار از بازار فیلم و بازدید از برج میلاد


ایل بیگی در خاتمه گفت: در طول برگزاری جشنواره هنرمندان و میهمانان خارجی نیز می‌توانند با ارائه کارت‌های خود از بازار فیلم جشنواره بازدید کنند تا با این کار اهالی مطبوعات بتوانند از نزدیک با هنرمندان دیدار و گفتگو کنند.
از نکات قابل توجه امسال می‌توان به بازدید هنرمندان، میهمانان خارجی و اهالی رسانه از برج میلاد اشاره کرد که این اقدام با هماهنگی مسولان جشنواره صورت گرفته است.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.