۱۵ دی ۱۳۸۸

با گذشت دو سال از آماده شدن فیلم

امیریوسفی: آتشکار را اکران کنید تا «سایه‌های دودی» را بسازم

ایسنا ـ محسن امیریوسفی گفت: با گذشت دو سال از آماده شدن فیلم «آتشکار» و دریافت پروانه نمایش آن، در این شرایط برای من به‌عنوان کارگردان و تهیه‌کننده‌ مهم اکران عمومی فیلم است.

محسن امیریوسفی گفت: با گذشت دو سال از آماده شدن فیلم «آتشکار» و دریافت پروانه نمایش آن، در این شرایط برای من به‌عنوان کارگردان و تهیه‌کننده‌ مهم اکران عمومی فیلم است.


این کارگردان سینما در گفت‌وگویی، در پاسخ به اینکه فیلم در جشنواره‌ی فیلم فجر حضور خواهد داشت اظهار داشت: برای من خوشایند است که فیلم در جشنواره‌ی و برای مردم و منتقدان به نمایش درآیند اما مهم‌تر از آن روشن شدن وضعیت اکران فیلم است.

طبق قولی که معاونت سینمایی داده بودند قرار بود تا قبل از جشنواره‌ی فیلم فجر وضعیت فیلم «آتشکار» روشن شود و درحالی‌که فرم حضور در جشنواره را پر کرده‌ام اما بعد از مشخص شدن وضعیت، فیلم را تحویل خواهم داد.

او یادآور شد:در شرایطی که پخش‌کننده فیلمیران دو سال قبل همه‌ی شرایط را برای اکران گسترده فیلم در گروه سینمایی عصر جدید بوجود آورده بود ولی با دخالت غیر قانونی معاونت سینمایی وقت جلوی اکران فیلم موقتا گرفته شد و در خواست معاونت برای دو ماه تامل در اکران به دو سال توقف اکران این فیلم تبدیل شد.

این کارگردان در ادامه گفت:این فیلم دوسال پیش پروانه نمایش دریافت کرد و کسانی هم که در طول این مدت فیلم را دیده‌اند نظرشان مثبت بوده اما این نظرات نتیجه‌ای برای اکران نداشته است.

امیریوسفی «آتشکار» را فیلمی مستقل خواند و گفت: این فیلم نه در مناسبات فیلم‌های مورد حمایت بنیاد سینمایی فارابی هست و نه در مناسبات مورد حمایت خانه سینما و هیچ‌گونه حمایتی از سوی این دو نهاد نشده است.

وی اظهار امیدواری کرد: «آتشکار» بعد از دوسال در چرخه‌ای که مدیران قبلی به وجود آورده‌اند قرار نگیرد.این در حالی است که محسن امیر‌یوسفی «سایه‌های دودی» را درباره‌ی اعتیاد می‌سازد.

این کارگردان که صدور پروانه نمایش فیلم جدیدش اعلام شده است، در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: به خاطر پیگیری‌هایی که برای روشن‌شدن وضعیت نمایش «آتشکار» داشتم، دوستان نگران بودند به دام اعتیاد نیافتم و سریعا این پروانه ساخت را که موضوعش هم اعتیاد است صادر کردند.


این کارگردان که دو فیلم قبلی‌اش را در قالب طنز ساخته است درباره‌ی این فیلم اظهار داشت: به هرحال طنز همیشه در زندگی، کارهایم و نمایش فیلم‌هایم است و در «سایه‌های دودی» هم وجود دارد اما موضوع اصلی فیلم تلخ است.


وی سناریو این کار را نیازمند بازنویس مجدد دانست و شروع پیش‌تولید را بعد از روشن‌شدن وضعیت فیلم  «آتشکار» اعلام کرد.

 

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.