۱۶ دی ۱۳۸۸

بعد از پیشنهاد از سوی مسئولان سینمایی

عزت‌الله انتظامی و اصغر فرهادی داوری جشنواره فجر را نپذیرفتند

۳۰نما ـ اصغر فرهادی کارگردان نام آشنای کشورمان و همچنین استاد عزت‌الله انتظامی پس از پیش‌نهاد مسئولان برپایی جشنواره بیست‌وهشتم مبنی بر حضور در هیئت داوری مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) هر کدام بنا به دلایلی از پذیرش این مسئولیت سر باز زدند.

در روزهای گذشته اخباری مبنی بر حضور عزتالله انتظامی در هیات داوری جشنواره فیلم فجر منتشر شد؛ اما انتظامی در گفتوگو با خبرنگار ایلنا؛ این خبر را تکذیب کرد.


عزتالله انتظامی درباره دلایل نپذیرفتن داوری فیلم های بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر گفت: به دلیل آنکه به تازگی پای خود را جراحی کردهام؛ نمیتوانم به صورت طولانی مدت و مداوم روی صندلی بنشینم و فیلم تماشا کنم. همچنین بعداز عمل قلب و قرار دادن باطری در قلبم از فعالیت طولانی و مداوم پرهیز دارم و هماکنون دوران نقاهت را طی میکنم و تحت نظر پزشکان هستم.


عزتالله انتظامی با اشاره به قوانین داوری جشنواره فیلم فجر گفت: به دلیل آنکه در فیلم چهل سالگی حضور پیدا کردهام و احتمالا این فیلم در جشنواره حضور دارد؛ نمیتوانم داوری جشنواره را بپذیرم.


انتظامی افزود: از مسولان برگزاری بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر تقلضا کردم تا من را امر قضاوت در جشنواره معاف کنند.


وی درباره شرایط فعلی جشنواره فیلم فجر و میزان حضور فیلم ها در این جشنواره گفت: به دلیل آنکه دوران نقاهت پس از بیماری را سپری میکنم به صورت کامل درجریان اخبار و رویدادهای سینمایی نیستم اما اعتقاد دارم که جشنواره فیلم فجر متعلق به سینماگران است و باید فضای فراهم شود که اهالی سینما در آن حضور مطلوب پیدا کنند.کارگردان فیلم سینمایی «درباره الی» داوری در بخش مسابقه سینمای ایران بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر را رد کرد.

به گزارش خبرآنلاین، شنیده​ها حاکی از این است که پیشنهاد داوری این دوره از جشنواره با اصغر فرهادی، ​کارگردان فیلم​هایی چون «درباره الی»،​ «چهارشنبه سوری»،​ «شهر زیبا» و «رقص در غبار» مطرح شده و این کارگردان از پذیرش این مسئولیت خودداری کرده است.

به گزارش 30نما این اخبار در حالی منتشر می‌شود که تا پیش از این سخن از تعامل سینماگران با مسئولان مربوطه برای برپایی یک جشنواره آبرومند در میان بود. اما اتفاقات و جریانات چند ماه اخیر خبر از شکاف ایدئولوژی در جامعه سینمایی کشور را می‌دهد. به‌طوری که حتی رفع‌توقیف فیلم‌های سینمایی هم راه به جایی نمی‌برد.  

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.