۲۲ دی ۱۳۸۸

گزارشی از تولید یک مجموعه تلویزیونی پربازیگر در مرکز استان اصفهان

اکبر خواجویی « پیک راستان » را از نیمه گذراند

۳۰نما ـ  این مجموعه یک داستان کلی دارد، اما در هر اپیزود از آن، یک قصه مجزا روایت می‌شود. پیک راستان با 190 بازیگر اصفهانی و در 90 لوکیشن جلوی دوربین رفته است.

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی  « پیک راستان » به کارگردانی اکبر خواجویی هم‌چنان در اصفهان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار 30نما؛ این سریال از پانزدهم شهریور ماه جلوی دوربین رفته و طبق پیش‌بینی‌ها تا اواخر بهمن به طول می‌انجامد.

 پیک راستان که توسط مجید شاکرین و بر اساس طرحی از مجید قاسمی در 16 قسمت به نگارش درآمده، روایتگر داستان زندگی زوج جوان و نویسنده‌ای است که در روز اول ازدواجشان با سفارش یک فیلم‌نامه روبرو می‌شوند. آنها فیلم‌نامه‌شان را بر اساس داستان‌هایی که در یک پیک موتوری شکل می‌گیرد، می‌نویسند.

 این مجموعه یک داستان کلی دارد، اما در هر اپیزود از آن، یک قصه مجزا روایت می‌شود. پیک راستان با 190 بازیگر اصفهانی و در 90 لوکیشن جلوی دوربین رفته است.

 اکبر خواجویی که ساخت سریالهای پرمخاطبی همچون پدرسالار را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد، پیرامون کارگردانی پیک راستان می‌گوید: « از همان ابتدا مشخص بود که این مجموعه پتانسیل زیادی دارد که از ظرفیت تولید شهرستان بالاتر است. اما به مرور زمان و با تلاش گروه به آینده کار امیدوارتر شدیم و با انرژی بیشتر و اطمینان بالاتر ادامه دادیم.»

 خالق دبیرستان خضرا ادامه داد: « خرد بودن فیلم‌نامه، پرلوکیشن بودن و پر پرسوناژ بودن، مشکلات عمده این کار بود. ما 95 بازیگری داشتیم که برای نخستین بار جلوی دوربین می‌رفتند.»

 کارگردان محیا افزود: « پیک راستان به لحاظ نوشته، متن و ساختار، متفاوت‌ترین اثر در کارنامه حرفه‌ای من محسوب می‌شود. اگرچه در پایتخت، سریال سازی به لحاظ مسایل فنی و بازیگری در سطح بالاتری از نظر حرفه‌ای قرار می‌گیرد، اما پیک راستان با هیچ کدام از کارهای قبلی‌ام قابل مقایسه نیست و در حیطه سریال سازی اثری متفاوت به شمار می‌رود.»


عوامل اصلی تولید پیک راستان عبارتند از: کارگردان: اکبر خواجویی، نویسنده: مجید شاکرین، تصویربردار: علی جعفری، صدابردار: حسین حجازی، نور: محمدرضا محمدی، صحنه و لباس: علی یزدانی، محمد سلطانی، طراح گریم: فضل ا. . . فدایی، مجری طرح و مدیر تولید: حسین خواجویی، گروه کارگردانی: ایرج رضایی، احسان اکلیلی، منشی صحنه: نگار رضایی، نفیسه افشاری، مدیر تدارکات: صالح خواجویی، جامه دار: ناهید خواجویی، عکس: ولی ا. . . سلطانی، روابط عمومی: مصطفی عبادتی، بازیگران: حسن اکلیلی، الهام طهموری، مهران هادی، سعید یاردوستی، صالح خواجویی، رضا ناطقیان، امین زارع، مصطفی ترابی، مرتضی کیوانداریان، شهریار دخانی، الهام رضایی، سعادت نوری، محمدرضا کسرایی، بیژن رافعی، رادنوش مقدم، راحیل گلکار، گوهرشاد مهابادی و جمع کثیری از هنرمندان اصفهان.


گفتنی است، مهران خواجویی همزمان در حال تدوین این مجموعه است. پیک راستان را حسن اکلیلی برای صدا و سیمای مرکز اصفهان تهیه می‌کند.

نظرات کاربران (۲)

شما هم نظر دهيد comment
  • نفیسه کیخایی هستم.برای تست خدمت آقای اکلیلی رسیدم وبسیارخوشحالم که درآینده میتونم شاهدفیلم پیک راستان باشم.به همه ی دست اندرکاران خسته نباشید میگم وامیدوارم کاربامؤفقیت به پایان برسه.

    نفیسه (۲۰ اسفند ۱۳۸۸، ساعت ۱۶:۴۸)
  • aghaye eklili kheihy namardi yadete mikhastii naghshe rahelaro bemen bedii ine rasme nemibakhshamet

    nasrin daneshvar (۲۰ آبان ۱۳۸۹، ساعت ۰۲:۴۴)
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.