۱۶ آذر ۱۳۸۹

راعی و فیلم‌اش و اولین اکران

عصر روز دهم به بغداد می‌رود

۳۰نما ـ محمدی درباره‌ی پیش‌بینی‌اش از اکران این فیلم گفت: معمولا ماه‌های پایانی سال زمان مناسبی برای اکران نیست، اما این فیلم به لحاظ قصه و موضوع می‌تواند مخاطب را جذب کند.

فیلم‌سینمایی «عصر روز دهم» به کارگردانی مجتبی راعی در اولین جشنواره‌ی سینمایی بغداد به نمایش درآمد.


منوچهر محمدی تهیه‌کننده این فیلم در گفت‌وگو با ایسنا گفت: مجتبی راعی از شنبه 13 آذر عازم بغداد شده تا فیلم در جشنواره بغداد به نمایش درآید.


وی زمان اکران عمومی این فیلم را بعد از عاشورای حسینی (27 آذر ماه )اعلام و اظهار داشت: اکران این فیلم از اواخر آذرماه بدون سرگروه آغاز می‌شود تا بعد سینمای سرگروه به آن اضافه شود و برای اولین بار است که فیلمی متناسب با ایام محرم در این زمان روانه اکران می‌شود.


محمدی درباره‌ی پیش‌بینی‌اش از اکران این فیلم گفت: معمولا ماه‌های پایانی سال زمان مناسبی برای اکران نیست، اما این فیلم به لحاظ قصه و موضوع می‌تواند مخاطب را جذب کند.


«عصر روز دهم» نخستین پروژه سینمایی است که برای اولین‌بار در شهرهای مقدس کربلا و نجف تولید شده است. در این فیلم به مفهوم دوستی دو ملت شیعه‌ی ایران وعراق نگاه شده است.

داستان این فیلم از خرمشهر و در دوران جنگ ایران و عراق آغاز می‌شود و زندگی یک خانواده را به تصویر می‌کشد، جنگ باعث جدایی آن‌ها می‌شود و بعد از وقایع دیگری از جمله سقوط صدام و جنگ آمریکا و عراق آن‌ها همدیگر را پیدا می‌کنند.

در این فیلم هانیه توسلی، احمد مهران‌فر، صغری عبیسی و سلیمه رنگزن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

نظرات کاربران (۱)

شما هم نظر دهيد comment
  • فیلم سفر به هیدالو رو یادتون رفت بی نظیر بود دست مریضاد اقای راعی

    دیبا (۱۷ آذر ۱۳۸۹، ساعت ۲۱:۲۳)
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.