۳۰ دی ۱۳۸۹

جشنواره بیست و نهم فیلم فجر

علت لغو بزرگداشت کیمیایی از جشنواره

۳۰نما ـ در یکی از برنامه های هفت که چند هفته قبل روی آنتن شبکه 3 رفت خبرنگار هفت خبر از بزرگداشت مسعود کیمیایی در جشنواره بیست و نهم داد.

 

به گزارش سایت 30نما؛ بزرگداشت کیمیایی اتفاقی که برای اولین بار برای کارگردان کهنه کار سینمای ایران بعد از چهار دهه حضور در سینما و ساخت نزدیک به 30 اثر قابل توجه قرار بود بیافتد.

اما بعد از اعلام خبر برگزاری بزرگداشت برای جمشید هاشم پور و پوران درخشنده و عدم اعلام خبری که از رسانه ملی روی آنتن رفت اینکه چرا باز هم این اتفاق برای مسعود کیمیایی نیافتاد جای سئوال کردن دارد؟! شنیده های خبرنگار دی نا حکایت از آن دارد که بعد از آنکه کیمیایی فیلم جدید خود با نام « جرم » را به جشنواره بیست و نهم ارائه نکرد و با وجود آماده شدن فیلم برای نمایش؛ فرم جشنواره را پر نکرد.
 
مسئولان سینمایی و مسئولان ستاد برگزاری جشنواره از این کار کیمیایی رنجیدند و با توجه به اینکه بنا را بر بزرگداشت او گذاشته بودند از این کار منصرف شدند. هر چند کیمیایی دلایل خودش را برای ارائه ندادن فیلم به جشنواره فجر دارد، اما گویا امسال حتی با وجود کثرت فیلم های فیلمسازان قابل توجه عده ای دیگر از فیلمسازان به هر دلیلی از ارائه فیلم های خود به جشنواره استنکاف کرده اند. فیلمسازانی مثل کیمیایی، صدرعاملی، فرهادی، کاهانی و تهمینه میلانی.

نظرات کاربران (۱)

شما هم نظر دهيد comment
  • خبرتون هم بیاته هم دروغ. فرهادی و صدرعاملی تو بخش مسابقه هستند. کاهانی و میلانی هم تو بخش نوعی نگاه. جرم هم فرم پر کرده و هیات بازبینی نمایش داده شده.بیخودی با معاونت زحمتکش سینمایی فعلی مخالفت نکنید.

    امیر قادری (۴ بهمن ۱۳۸۹، ساعت ۱۳:۱۶)
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.