۰۱ بهمن ۱۳۸۹

علیرضا داوود نژاد در گفت و گو با 30نما

« مرهم » شبیه هیچ کدام از کارهایم نیست

۳۰نما ـ داوود نژاد امسال با فیلم "مرهم" در جشنواره بیست و نهم فیلم فجر حضور دارد، فیلمی که تا امروز توانسته در دو جشنواره خارجی جایزه به دست بیاورد.

 

به گزارش سایت 30نما؛ علیرضا داوود نژاد امسال با فیلم "مرهم" در جشنواره بیست و نهم فیلم فجر حضور دارد. فیلمی که تا امروز توانسته در دو جشنواره خارجی جایزه به دست بیاورد و یکی از امیدهای امسال جشنواره باشد. "مرهم" در جشنواره فیلم شیکاگو توانست جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و اخیرا نیز جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره دبی را کسب کند.

علیرضا داوود نژاد در گفت و گو با 30نما؛ درباره نگاهش نسبت به جشنواره امسال گفت: سینمای ایران در فضای اجتماعی امروز انکار شده است و جشنواره فجر از این جهت که سینمای ایران را مورد توجه قرار داده اتفاق خوبی است. در واقع باعث می شود تا فیلم ها دیده شوند.

داوودنژاد همچنین در مورد فضای فیلمش افزود: داستان "مرهم" در یک فضای اجتماعی و خانوادگی اتفاق می افتد. داستان در مورد دختر معتادی است که از خانه فرار می کند و مادربزرگ داستان او را تعقیب می کند.

او همچنین نسبت به نظر برخی از افراد که معتقدند "مرهم" سبک "مصائب شیرین" را دارد،اظهار داشت: خودم به این معتقد نیستم. هردو فیلم تنها از این نظر که در یک بستر اجتماعی اتفاق می افتند شبیه هم هستند اما من این دو فیلم را کاملا متفاوت می بینم.

داوودنژاد درباره اینکه "مرهم" در جشنواره فیلم فجر می تواند جایزه کسب کند یا خیر این طور پاسخ می دهد که: نمی توانم پیش بینی کنم. چون هیچ چیز در جشنواره فیلم فجر مشخص نیست.

او همچنین در مورد یکپارچه شدن صنف تهیه کننده ها نظر خاصی ندارد و معتقد است این تشکیلات فقط بازسازی شده است. داوود نژاد پیش از این فیلم های "مصائب شیرین"،"هوو" و "تیغ زن" را کارگردانی کرده است.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.