۰۱ بهمن ۱۳۸۹

خیابان های آرام بدون سانسور در جشنواره

فیلم کمال تبریزی در بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره

۳۰نما ـ کمال تبریزی از آن دست کارگردان هایی است که اصولا فیلم هایش را حول موضوعاتی می سازد که حساسیت برانگیز است. هنوز کسی اکران یک ماهه «مارموک» را فراموش نکرده که به خاطر برخی مسائل از سردر سینماها پایین آمد و فرصت دیده شدن برای مدت طولانی در سالن سینماها را پیدا نکرد.

 

به گزارش سایت 30نما؛ «خیابان های آرام» از آن دست فیلم هایی بود که با کلید خوردنش حواشی زیادی را به دنبال داشت. از لغو مجوز فیلم بگیر تا بعد هم ساخته شدن کامل آن در ارمنستان و نرفتن هدیه تهرانی با گروه به خاطر ممنوع الخروج بودن برای مشکلات مالیاتی، تا جایگزین شدن نیکی کریمی و خبر دوباره توقیف فیلم که البته این بار شایعه بود و تکذیب شد. کمال تبریزی از آن دست کارگردان هایی است که اصولا فیلم هایش را حول موضوعاتی می سازد که حساسیت برانگیز است.
 
هنوز کسی اکران یک ماهه «مارموک» را فراموش نکرده که به خاطر برخی مسائل از سردر سینماها پایین آمد و فرصت دیده شدن برای مدت طولانی در سالن سینماها را پیدا نکرد. حتی « لیلی با من است» هم در زمان خود به نوعی گذشتن از خط قرمزها بود که به مذاق خیلی ها خوش نیامد.
 
به گزارش 30نما؛ سریال کمال تبریزی درباره شهریار هم به نوبه خودش سر و صدا زیادی داشت و خیلی ها به داستان فیلم و جزئیات آن واکنش نشان دادند. حالا بعد از همه حرف و حدیث ها خبرها حاکی از این است که فیلم اخیر تبریزی مراحل پایانی کار را طی می کند و فرم حضور در جشنواره را پر کرده است. بنابر اخبار موثق فیلم یکی از فیلم های بخش مسابقه سینمای ایران است و احتمال حضور در بخش جلوه گاه شرق (مسابقه سینمای آسیا) وجود دارد.

از بازیگران این فیلم می توان به نیکی کریمی، محمدرضا فروتن، لعیا زنگه و حسن معجونی اشاره کرد. همینطور بهرام عظیمی ساخت انیمیشن های این فیلم را به عهده دارد که به نوبه خود می تواند تامل برانگیز باشد که در چه قسمتی از فیلم از این انیمیشن ها قرار است استفاده شود. به هر ترتیب حضور او در جشنواره امسال می تواند غنیمتی باشد برای دوستداران سینمای او.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.