۰۱ بهمن ۱۳۸۹

جشنواره بیست و نهم فیلم فجر

هومن سیدی با « آفریقا » در جشنواره

۳۰نما ـ «آفریقا» فیلم جدید هومن سیدی با بازی شهاب حسینی، آزاده صمدی و جواد عزتی این روزها در مرحله صدا گذاری است و به زودی نسخه کامل شده آن به جشنواره تحویل داده می شود.


هومن سیدی بازیگر خوبی است و سبک خودش را در انتخاب فیلمهایش دارد. اکثر فیلمهایی که برای بازیگری انتخاب کرده فیلمهایی نبودند که به فکر گیشه و فروش خوب باشند. یک جور معنا گرایی در تمام کارهایش وجود دارد که کارهای او را شاخص کرده است. «یک تکه نان»، «چهارشنبه سوری»، «آن که دریا می رود» و «پا برهنه در بهشت» از فیلم های این بازیگر است.
 
به گزارش سایت 30نما؛ این هنرمند برای جشنواره بیست و نهم فیلم فجر در زمینه بازیگری فیلمی را ارائه نکرده اما به عنوان کارگردان در این جشنواره حضور خواهد داشت. «آفریقا» فیلم جدید هومن سیدی با بازی شهاب حسینی، آزاده صمدی و جواد عزتی این روزها در مرحله صدا گذاری است و به زودی نسخه کامل شده آن به جشنواره تحویل داده می شود.

 سیدی در گفت و گو با سایت 30نما درباره داستان فیلمش  گفت: داستان درمورد چند جوان بزهکار است که برای ماموریتی فرستاده می شوند و اتفاقاتی که در این فیلم می افتد زندگی آنها را تحت شعاع قرار می دهد.

او همچنن درمورد انتخاب چنین اسمی برای فیلم اظهار داشت: در داستان مشخص خواهد شد چرا آفریقا را روی فیلم گذاشتیم و دوست دارم مردم وقتی فیلم را دیدند متوجه شوند.

سیدی همچنین درباره شرکت در جشنواره و شانس دریافت جایزه نظر اظهارنظر نکرد و گفت: برایم جایزه مهم نیست. دیده شدن فیلم برایم مهم تر است. من دغدغه های خودم را داشتم و برای افکار خودم فیلم ساختم. همین که فیلم در جشنواره حضور پیدا کند کافی است.

هومن سیدی موفقیت هنری خود را مدیون فیلم کوتاه دانست و تصریح کرد: من هرچه که تجربه در زمینه فیلم سازی بلند دارم مدیون فیلم های کوتاهم هستم و تا آخر عمرم باز هم فیلم کوتاه خواهم ساخت.

به گزارش 30نما؛ وی با اشاره به اینکه  فیلم های کوتاه هم قابلیت دیده شدن دارند، تاکید کرد: فیلم کوتاه "دندان آبی" من پخش شد و خیلی ها آن را دیدند و استقبال خوبی هم از آن کردند. این اتفاق ارتباطی به شهرت من و اینکه مردم هومن سیدی بازیگر را می شناختند نداشت چرا که من شاهد بودم خیلی از فیلم های کوتاه دوستان هم دیده شدند و مردم دغدغه تماشای فیلم کوتاه را داشتند.

سیدی درباره اینکه امسال فیلمی در زمینه بازیگری در جشنواره ندارد گفت: نقش هایی که پیشنهاد شد را دوست نداشتم. همه تکراری بودند و من قبلا از این جور نقش ها زیاد بازی کرده بودم. امسال ترجیح دادم فقط به عنوان کارگردان در جشنواره حضور پیدا کنم. برایم فرق می کند در چه زمینه ای کار کنم. این ویژگی برای خلق اثر خوب مهم ترین چیز است. گاهی این اتفاق در زمینه بازیگری می افتد گاهی کارگردانی و برای همین تمام تلاشم را می کنم که هر کاری انجام ندهم.» هومن سیدی در حال حاضر مشغول بازی در فیلم «آزاد راه» به کارگردانی عباس رافعی است و سریال «سرزمین کهن» کمال تبریزی را هم آماده نمایش دارد.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.