۰۱ اسفند ۱۳۸۹

خرس طلایی بهترین فیلم و خرس نقره بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر مرد

با دو ساعت تاخیر خبر سایت 30نما تایید شد؛ اصغر فرهادی و فیلمش یكه تاز جشنواره برلین

۳۰نما ـ بالاخره خبر 30نما تایید شد. اصغر فرهادی برای فیلم « جدایی نادر از سیمین» خرس طلای جشنواره برلین را برد. این در حالی است كه به خاطر بازی بی نظیر و گروهی بازیگران زن و مرد این فیلم گروه بازیگران زن خرس نقره ای بهترین بازیگر زن و گروه بازیگران مرد خرس نقره ای بهترین بازیگر مرد جشنواره را از آن خود كردند. اصغر فرهادی و فیلم دوست داشتنی اش همچنین جایزه ویژه هیات داوران را برای این فیلم دریافت كردند. سایت 30نما به عنوان عضو كوچك سینمای ایران بر قله نشستن سینمای ایران بر بام سینمای جهان را به فال نیك می گیرد كه نوید بخش روزهای خوش برای سینمای ایران است.

فیلم «جدایی نادر از سیمین»، ساخته اصغر فرهادی، به عنوان نخستین فیلم ایرانی خرس طلایی برای بهترین فیلم را از جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از آن خود کرد و علاوه بر این جایزه های بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر مرد نیز به گروه بازیگران زن و مرد این فیلم داده شد. بالاخره خبر 30نما تایید شد. اصغر فرهادی برای فیلم « جدایی نادر از سیمین» خرس طلای جشنواره برلین را برد. این در حالی است كه به خاطر بازی بی نظیر و گروهی بازیگران زن و مرد این فیلم گروه بازیگران زن خرس نقره ای بهترین بازیگر زن و گروه بازیگران مرد خرس نقره ای بهترین بازیگر مرد جشنواره را از آن خود كردند. اصغر فرهادی و فیلم دوست داشتنی اش همچنین جایزه ویژه هیات داوران را برای این فیلم دریافت كردند. سایت 30نما به عنوان عضو كوچك سینمای ایران بر قله نشستن سینمای ایران بر بام سینمای جهان را به فال نیك می گیرد كه نوید بخش روزهای خوش برای سینمای ایران است. به گزارش 30نما مراسم پایانی شصت و یکمین جشنواره فیلم برلین، برلیناله، شنبه‌ شب در برلین برگزار شد و برای نخستین بار در تاریخ برگزاری این جشنواره، جایزه اصلی این جشنواره یعنی خرس طلایی به یک فیلم ایرانی تعلق گرفته است. فیلم «جدایی نادر از سیمین»، ساخته اصغر فرهادی، از سوی هیات داوران جشنواره برلین، برلیناله،‌ به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد و اصغر فرهادی خرس طلایی را به خاطر ساخت این فیلم دریافت کرد. اصغر فرهادی در سال ۲۰۰۹ نیز خرس نقره‌ای جشنواره برلین را به خاطر کارگردانی فیلم «درباره الی» دریافت کرده بود. به گزارش 30نما در این میان فیلم تازه اصغر فرهادی دو خرس نقره‌ای نیز از جشنواره امسال برلین ربوده است. هیات داوران جشنواره بین‌المللی فیلم برلین خرس نقره‌ای برای بهترین بازیگر نقش زن را به گروه بازیگران زن فیلم «جدایی نادر از سیمین» شامل لیلا حاتمی، سارینا فرهادی و ساره بیات اهدا کرد. گفتنی است لیلا حاتمی در مراسم اهدا جایزه حضور نداشت و سارینا فرهادی و ساره بیات خرس نقره‌ای برلیناله را دریافت کردند. همچنین خرس نقره‌ای برای بهترین بازیگر نقش مرد نیز به گروه بازیگران مرد فیلم «جدایی نادر از سیمین» تعلق گرفت. اصغر فرهادی پس از دریافت خرس طلایی از جشنواره فیلم برلین، در سخنانی از جعفر پناهی، یکی دیگر از کارگردانان ایرانی و از اعضای هیات داوران جشنواره فیلم برلین یاد کرده و ابراز امیدواری کرد، مشکل جعفر پناهی هر چه زودتر حل شود. در این میان دیتر کوسلیک، رئیس جشنواره بین‌المللی فیلم برلین، در مراسم پایانی این جشنواره در حالی که یک صندلی خالی را ،‌ که روی آن نام جعفر پناهی نوشته شده بود به همراه داشت، یک بار دیگر از این کارگردان ایرانی یاد کرد. گفتنی است گروه سازنده فیلم « جدایی نادر از سیمین» فردا شب به تهران باز می گردند.

نظرات کاربران (۴)

شما هم نظر دهيد comment
 • با سلام به افتخار ایران جناب آقای اصغر فرهادی اشک شوق بی دریغم را مدیون پرواز شما هستم زبان از ابراز اخساسات کوتاه است فقط می دانم که می توانم فریاد بزنم هی من هم وطن فرهادی ام ودم بچه های تیم فرهادی گرم همیشه عالی بمان و بدرخش از طرف یکی عاشقان سینما پریزاد

  پریزاد (۱ اسفند ۱۳۸۹، ساعت ۰۹:۴۹)
 • افتخاره بی چون و چرای ایران در سینمای جهان جناب کیارستمی هستند خوشحالم که آقای فرهادی نیز با سبک منحصر به فردشون دارن این راهو مقتدرانه طی میکنند.

  عطا (۲ اسفند ۱۳۸۹، ساعت ۱۲:۰۰)
 • به نظر من هیچکس کیارستمی نمیشه!!!

  حسن (۲۶ اسفند ۱۳۸۹، ساعت ۲۳:۳۶)
 • باسلام .اميدوارم كه آقاي فرهادي بتونن هميشه باعث افتخار باشن.

  مسعود (۲۸ تير ۱۳۹۰، ساعت ۱۴:۱۱)
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.