۰۱ اسفند ۱۳۸۹

پیش از مراسم اختتامیه

«جدایی نادر از سیمین» بهترین فیلم هیئت داوران كلیسای جهانی

۳۰نما ـ "جدایی نادر از سیمین" روز شنبه پیش از مراسم اختتامیه شصت و یكمین دوره جشنواره فیلم برلین جایزه بهترین فیلم بخش مسابقه به انتخاب هیئت داوران كلیسای جهانی را دریافت كرد.

"جدایی نادر از سیمین" روز شنبه پیش از مراسم اختتامیه شصت و یكمین دوره جشنواره فیلم برلین جایزه بهترین فیلم بخش مسابقه به انتخاب هیئت داوران كلیسای جهانی را دریافت كرد.

به گزارش 30نما این فیلم برنده سه جایزه از شصت و یكمین دوره جشنواره فیلم برلین، از جمله خرس طلایی بهترین فیلم جشنواره شد.

مراسم اختتامیه این دوره جشنواره برلین شنبه شب در كاخ جشنواره برگزار شد و هیئت داوران بخش مسابقه بین الملل به ریاست ایزابلا روسلینی بازیگر ایتالیایی جایزه خرس طلای بهترین فیلم جشنواره را به فیلم اصغر فرهادی اعطاء كرد.

همچنین جایزه خرس نقره ای بهترین بازیگر زن به گروه بازیگران زن "جدایی نادر از سیمین" شامل لیلا حاتمی، ساره بیات و سارینا فرهادی و جایزه خرس نقره ای بهترین بازیگر مرد نیز به گروه بازیگران مرد فیلم شامل پیمان معادی و شهاب حسینی رسید تا یكی از بزرگترین شگفتی های تاریخ جشنواره برلین رقم بخورد.

"جدایی نادر از سیمین" بر مبنای فیلمنامه ای از اصغر فرهادی است و درباره یك زوج در آستانه جدایی است كه نگه داری فرزندشان برای آنها مشكلاتی به وجود می آورد. فرهادی سال 2009 با فیلم "درباره الی" برنده خرس نقره ای بهترین كارگردان از جشنواره برلین شد. عكس مذكور لحظه دریافت این جایزه توسط اصغر فرهادی از هیئت داوران این بخش است.

نظرات کاربران (۲)

شما هم نظر دهيد comment
  • واقعا فیلم خوبی بود............شهاب و پیمان

    حسین (۴ ارديبهشت ۱۳۹۰، ساعت ۱۹:۴۳)
  • واقعا فیلم خوبی بود............شهاب و پیمان

    حسین (۴ ارديبهشت ۱۳۹۰، ساعت ۱۹:۴۴)
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.