۱۸ اسفند ۱۳۸۶

به احترام سینما، هنرمندان،‌ اعتقادات مردم و فرهنگ عمومی

وزیر ارشاد: «سنتوری»؛ هرگز

۳۰نما ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «سنتوری به احترام سینما، هنرمندان،‌ اعتقادات مردم و فرهنگ عمومی ما هرگز نمایش داده نمی‌شود.»

محمدحسین صفارهرندی که پیش‌تر نیز چندباری اعلام کرده بود نمایش عمومی «سنتوری» غیرممکن است، بار دیگر و این بار با قاطعیت وضع نمایش عمومی این فیلم را روشن کرد. او در پاسخ به خبرنگار ایسنا تلویحا «سنتوری» را تقبیح کرده و گفته است: «امیدوارم داریوش مهرجویی به عنوان فیلم‌ساز برجسته‌ی کشور، در کار خلق آثار مناسب فعالیت خود را ادامه دهد.»
وزیر ارشاد همچنین درباره‌ی دیگر اتفاق این روزهای وزارتش که در حوزه‌ی ادبیات رخ داده، وضع فعلی یعقوب یادعلی را بی‌ارتباط با وزارتخانه‌ی تحت مدیریتش دانسته و گفته: «وضعیت او را از دستگاه قضایی کشور جویا شوید؛ زیرا ما آن‌چه را که باید انجام می‌شده، انجام داده‌ایم و از این پس، دستگاه قضایی کشور در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کند.»

نظرات کاربران (۴)

شما هم نظر دهيد comment
 • سلام این حق داریوش مهرجویی و بهرام رادان نبود که فیلمشون اکران نشه. من مطمئنم اگه این فیلم اکران میشد اولین فیلم پر فروش ایران میشد.ولی افسوس که نمیدونم چرا این آقایون از اکران این فیلم ترسیدند و . . . فقط میتونم بگم تمام اهالی سینما متاسفن &مخصوصا با قاچاق این فیلم . . . هیچی نگم بهتره.

  باران (۲۰ خرداد ۱۳۸۷، ساعت ۱۷:۵۸)
 • متاسفانه در کشور ما همیشه همه ی چیزای خوب سرکوب میشه و به هر نحوی دست اندرکاراش اذیت می شن،خوب مسلما آقای مهرجویی هم از این قاعده مستثنی نیست...

  مرجان (۲۶ خرداد ۱۳۸۷، ساعت ۱۱:۵۵)
 • جناب داریوش خان مهرجویی یک اسطوره در سینمای ماست. اگر داریوش مهرجویی ، بهرام بیضایی، ناصر تقوایی، کمال تبریزی و مجید مجیدی فیلم نسازن پس آرش معیریان بیاد فیلم بسازه صد در صد هم اکران میشه. من واسه میهنم متاسفم.

  کامران (۲۹ مهر ۱۳۸۷، ساعت ۰۱:۴۹)
 • hagha ke hamon dehnamaki bayad film besaze ........ heyfe kargardanani mesle daryoshe mehrgoi-masood kimiyayi-.........hey aghayon baraton motoasefam.... vaghean ke

  fardin (۲۰ دی ۱۳۸۷، ساعت ۰۸:۵۱)
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.