۲۲ اسفند ۱۳۸۶

آخرین وضع «تردید»، «اخراجی‌ها ۲» و «سن‌پترزبورگ»

تولید سال ۸۷ کلید می‌خورد

۳۰نما ـ بنابراعلام تهیه‌کنندگان سه فیلم بحث‌برانگیز این مدت، برای دو پروژه از این میان پروانه‌ی ساخت صادر شده و پروژه‌ی سوم هم با تغییر تهیه‌کننده منتظر دریافت پروانه‌ی ساخت برای ادامه‌ی فیلمبرداری‌ست تا تولید سال ۸۷ به شکل رسمی کلید بخورد.

سعید سعدی تهیه‌کننده‌ی تازه‌ی «تردید»
پس از مدتی توقف در پروژه پس از ناراحتی جسمی واروژ کریم‌مسیحی، سعید سعدی اعلام کرده جایگزین محمدمهدی دادگو شده است: «تهیه‌کنندگی «تردید» از آقای محمدمهدی دادگو به من انتقال یافته و تنها مراحل اداری صدور پروانه‌ی ساخت جدید این فیلم باقی مانده است. برنامه‌ریزی مجدد برای تولید پروژه «تردید» منوط به نتایج جلسه‌ای‌ست که به‌زودی با بنیاد سینمایی فارابی خواهیم داشت و پس از روشن شدن نتایج این جلسه، بلافاصله پیش‌تولید پروژه را برای ادامه‌ی فیلمبرداری آغاز می‌کنیم.»

«سن‌پترزبورگ» جدی شد
حمید اعتباریان که قصد داشت «سن‌پترزبورگ» را با کمال تبریزی جلوی دوربین ببرد از حضور سامان مقدم در مقام کارگردان و دریافت پروانه‌ی ساخت خبر داد: «مدتی قبل درخواست دریافت پروانه‌ی ساخت برای «سن‌پترزبورگ» کرده بودیم که این پروانه را دریافت کرده‌ایم. پیش‌تولید این فیلم به کارگردانی سامان مقدم، سال آینده آغاز خواهد شد و احتمالا در فصل بهار این فیلم را کلید می‌زنیم.»
فیلمنامه‌ی «سن‌پترزبورگ» را پیمان قاسم‌خانی نوشته و اعتباریان خبر از مذاکراتی با بازیگران خارجی چون عمر شریف و مایکل کین برای ایفای نقش در این فیلم کمدی داده است که داستانش درباره‌ی دو دوستی‌ست که دائم در حال بلوف زدن به یکدیگر هستند.
 
پیش‌تولید «اخراجی‌ها ۲» از پنجم فروردین
پروانه‌ی ساخت پروژه‌ی «اخراجی‌ها ۲»، چندی پیش به تهیه‌کنندگی حبیب‌الله کاسه‌ساز و به کارگردانی مسعود ده‌نمکی صادر شده و گروه سازنده‌ی این پروژه، کار پیش‌تولید این پروژه را از پنج فروردین‌ماه آغاز می‌کنند.
بنابراین گزارش، قرار است اواخر اردیبهشت‌ماه این فیلم جلوی دوربین تورج منصوری به عنوان مدیر فیلمبرداری پروژه برود. گویا «اخراجی‌ها ۲» پربازیگرتر از فیلم «اخراجی‌ها»ست و به گفته‌ی تولیدکنندگان‌ش پربازیگرترین فیلم سینمایی تاریخ سینمای دفاع مقدس خواهد بود.

نظرات کاربران (۲)

شما هم نظر دهيد comment
  • mishe lotfan har fime jadidio ke sakhte shod sari be etelae binandeha beresonid?mamnon

    elahe sanati (۱۲ تير ۱۳۸۷، ساعت ۰۲:۴۰)
  • Lotfan akhbare bonjol be khorde karbar nadahid alan ke in khabarharo mibinam ekhraji haye 2 ekran shode khabare no mikhahim mer30

    Alireza asgari (۹ فروردين ۱۳۸۸، ساعت ۰۸:۰۹)
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.