۲۲ اسفند ۱۳۸۶

جلسه شورای صنفی هم تشکیل شد

تکلیف فیلم پنجم نوروز مشخص نشد

۳۰نما ـ در جلسه‌ی روز چهارشنبه‌ی شورای صنفی نمایش با تصویب نهایی آئین‌نامه جدید، فیلم‌های اکران نوروز تمام سینماها به جز گروه سینمایی عصر جدید مشخص شد. این در شرایطی است که تهیه‌کنندگان فیلم‌های نوروزی از پیش اکران فیلم‌شان در نوروز را اعلام کرده بودند و این جلسه بیشتر به‌جهت مشخص‌شدن فیلم آخر و ترکیب نهایی اکران نوروز اهمیت داشت.

مهمترین تغییر در آئین‌نامه‌ی جدید نسبت به آیین‌نامه‌ی قبلی، افزایش گروه‌های سینمایی از ۴ گروه به ۵ گروه بود که سینما آزادی سرگروه جدید سینماهای تهران است و همچنین گروه‌های سینمایی از شکل تک سینمایی به شکل دو سینمایی درآمده‌اند که آفریقا و سروش، آزادی و صحرا، استقلال و ایران ۱، قدس و ایران ۲، عصر جدید و ایران ۳ ترکیب جدید گروه‌های سینمایی هستند.
برنامه‌ی نهایی اکران نوروز بدین شرح اعلام شده است: «مجنون لیلی» از ۲۶ اسفند در گروه آفریقا، «به همین سادگی» از ۲۹ اسفند در گروه استقلال، «زن دوم» از ۲۷ اسفند درگروه آزادی و «دایره زنگی» از ۲۹ اسفند در گروه سینمایی قدس.
بنابراعلام شورای صنفی، گروه سینمایی عصرجدید فیلم جدیدی برای اکران به شورا معرفی نکرد که شورای صنفی تا روز شنبه به این سینما برای معرفی فیلم اکران نوروز خود فرصت داده و در غیر این صورت شورا راسا نسبت به تعیین فیلمی برای اکران نوروزی این سینما اقدام خواهد کرد.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.