۲۴ اسفند ۱۳۸۶

طبق آمار اکران ۸۶

محمدرضا گلزار در کنار امین حیایی در صدر باشگاه پولسازان

عکس: ساتیار امامی

فارس ـ با فروش بالای فیلم‌های «توفیق اجباری» و «کلاغ‌پر» در سال ۸۶، محمدرضا گلزار که فیلم «مجنون لیلی» را در آستانه‌ی اکران نوروز ۸۷ دارد، رقیب اصلی امین حیایی در صدر جدول پولسازترین بازیگران سینمای ایران شد.

در حالی که درسال ۸۶ فروش دو میلیارد و نیمی «اخراجی‌ها» (مسعود ده‌نمکی)، موجب شد تا امین حیایی یکی از بازیگران این فیلم به رکوردی منحصر به فرد در میان پول‌سازترین بازیگران سینمای ایران دست‌ یابد، محمدرضا گلزار نیز با نمایش موفقیت‌آمیز فیلم‌های سال ۸۶ خود، به حیایی نزدیک شده‌است.
این آمار براساس فروش نهایی فیلم‌ها بر اساس قیمت بلیط‌ها در مقاطع مختلف گرفته شده و نه میزان استقال مردم از فیلم‌ها که آن ارزیابی دیگری را می‌طلبد. برای محمدرضا گلزار، در کنار موفقیت «توفیق اجباری» (محمد حسین لطیفی) با بیش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و «کلاغ‌پر» (شهرام شاه‌حسینی) با ۳۸۶ میلیون تومان فروش در سال ۸۶، می‌توان به فروش یک میلیارد و نیمی «آتش بس» (تهیمینه میلانی)، ۳۰۰ میلیونی «تله» (سیروس الوند) و ۵۱۰ میلیونی «شام عروسی» (ابراهیم وحیدزاده) در سال ۸۵، فروش ۲۰۰ میلیونی «گل‌یخ» (کیومرث پوراحمد) در سال ۸۴، فروش ۷۰۰ میلیونی «کما» (آرش معیریان) و ۳۰۰ میلیونی «سیزده گربه روی شیروانی» (علی عبدالعلی‌زاده) در سال ۸۴، فروش ۲۰۰ میلیونی و ۲۵۰ میلیونی «بوتیک» (حمید نعمت‌الله) و «زهر عسل» (ابراهیم شیبانی) در سال ۸۳ و فروش ۱۵۰ میلیونی «چشمان سیاه» (ایرج قادری) در سال ۸۲ اشاره کرد.
با توجه به این آمار و نیز فروش سایر فیلم‌های این بازیگر (۵ فیلم دیگر)، جمع فروش فیلم‌های اکران اول گلزار از ابتدای فعالیت تاکنون به رقمی حدود ۶ میلیارد تومان می‌رسد که هنوز دو میلیارد تومان با حیایی فاصله دارد و البته حیایی بیش از ۵ سال زودتر از گلزار فعالیت خود را آغاز کرده‌است.
آمار ثابت می‌کند جمع فروش فیلم‌های حیایی در ۱۵ سال حضورش در سینمای ایران، با احتساب فروش کل فیلم‌هایی که با بازی او اکران شده‌اند و در تهران و شهرستان‌ها فروش متوسطی داشته‌اند و فیلم‌های پرمخاطب او، به رقم تقریبی هشت میلیارد تومانی می‌رسد که البته فروش بالای فیلم «اخراجی‌ها» و «کما» در ثبت آن تاثیر بالایی داشته‌است، ضمن این که امسال فیلم‌های «نقاب» (کاظم راست‌گفتار) و «سنگ، کاغذ، قیچی» (سعید سهیلی) با بازی حیایی به موفقیت قابل توجهی در گیشه دست نیافتند.
سال گذشته دو فیلم از حیایی با نام‌های «شام عروسی» (ابراهیم وحیدزاده) با ۵۱۲ میلیون تومان و «تله» (سیروس الوند) با ۳۰۰ میلیون تومان نام او را جزو پول‌سازترین بازیگران سینمای ایران ثبت کردند. در سال ۱۳۸۴ سه فیلم از امین حیایی، در فهرست ۱۰ فیلم پرمخاطب سال قرار گرفت. «شارلاتان» (آرش معیریان) با ۴۱۰ میلیون تومان فروش اکران یک در تهران در صدر جدول قرار گرفت، «آکواریوم» (ایرج قادری) و «زن زیادی» (تهمینه میلانی) نیز در این سال با ۴۰۰ و ۳۰۰ میلیون تومان، در فهرست پرمخاطب‌ترین فیلم‌های سال قرار گرفتند و «عروس فراری» (بهرام کاظمی) با ۲۱۴ میلیون تومان چهارم شد. در سال ۱۳۸۳، «کما» (آرش معیریان) با بازی امین حیایی رکوردشکن شد و در اولین نمایش تهران خود ۶۱۰ میلیون تومان فروخت که تا آن زمان فروشی بی‌سابقه محسوب می‌شد. در این سال، حیایی فیلم «مهمان مامان» را هم در فهرست ده فیلم پرمخاطب سال داشت که این فیلم ۴۸۰ میلیون تومان در تهران فروخته بود. در سال ۱۳۸۲، حیایی دو فیلم پرفروش دیگر داشت: «عروس خوش‌قدم» (کاظم راست‌گفتار) با ۳۶۰ میلیون تومان در اکران یک تهران و «دختر ایرونی» (محمدحسین لطیفی) با فروش ۳۴۳میلیون تومانی.
 «مزاحم» (سیروس الوند) با فروش ۲۶۵ میلیونی خود، پرمخاطب‌های امین حیایی در جدول اکران سال ۸۱ بود و «دست‌های آلوده» (سیروس الوند) و «تکیه برباد» (داریوش فرهنگ) نیز این موفقیت را در سال۱۳۷۹ با فروش ۲۳۰ و ۲۲۰ میلیونی در جدول اکران برای امین حیایی رقم زده‌اند.
از دیگر بازیگران فهرست پولسازان سینمای ایران می‌توان به محمدرضا شریفی‌نیا، هدیه تهرانی، مهناز افشار، پارسا پیروزفر و جواد رضویان اشاره کرد.

نظرات کاربران (۲۲)

شما هم نظر دهيد comment
 • mer15+15 kheyli film topi hast

  kati (۲۵ اسفند ۱۳۸۶، ساعت ۱۵:۰۱)
 • alie

  kimiya (۲۵ اسفند ۱۳۸۶، ساعت ۲۲:۱۵)
 • سلام خبراتون خیلی توپه میشه اگه خبری جدیدی درمورداقای گلزار داشتین به ایمیل من ارسال کنید با تشکر

  ثمین (۱۶ فروردين ۱۳۸۷، ساعت ۱۴:۵۲)
 • خبرتون خیلی خوب بود لطفا اگه خبری در مورد محمررضا گلزار پیدا کردید بنویسید مخصوصا در مورد همسر اقای گلزار می خوام بدونم که می گن زن داره شایعس یا نه ولی تا اون جایی که من شنیدم می گن تو شب شیشه ای گفته زن داره

  فرناز (۲۵ مرداد ۱۳۸۷، ساعت ۰۱:۲۰)
 • خبرتون خیلی خوب بود لطفا اگه خبری در مورد محمررضا گلزار پیدا کردید بنویسید

  farnaz (۲۵ مرداد ۱۳۸۷، ساعت ۰۱:۲۲)
 • خبرتون خیلی خوب بود لطفا اگه خبری در مورد محمررضا گلزار پیدا کردید بنویسید

  بیتا (۲۵ مرداد ۱۳۸۷، ساعت ۰۱:۲۳)
 • مرسی

  انل (۲۴ آبان ۱۳۸۷، ساعت ۱۴:۳۸)
 • نه همش شایعس محمدرضا گلزار زن نداره تو شب شیشه ایم به این موضوع اصلا اشاره ای نشد

  مهدی (۵ بهمن ۱۳۸۷، ساعت ۲۳:۰۳)
 • faghat arezooye movafaghyat

  karsaz (۱۹ بهمن ۱۳۸۷، ساعت ۲۳:۳۷)
 • بی استعدادترین هنرپیشس فقط به خاطر قیافشه که بازیش میدن وگرنه بازیگر یعنی رادان حیایی

  سیران (۱۲ مهر ۱۳۸۸، ساعت ۱۳:۰۶)
 • باید قبول کنه بخاطر قیافش بازیگر شده وگرنه استعداد نداره

  سیران (۱۲ مهر ۱۳۸۸، ساعت ۱۳:۱۵)
 • khabaraye besyar khoobiye az superstar sinamaye ma aghaye golzar movafagh bashid

  Saman (۲۱ ارديبهشت ۱۳۸۸، ساعت ۰۲:۲۴)
 • خاک پای حامد کمیلی و فروتن نمیشی

  ناصر زمانی (۹ مهر ۱۳۸۸، ساعت ۲۱:۰۱)
 • خاک پای حامد کمیلی و فروتن نمیشی

  MILAD (۹ مهر ۱۳۸۸، ساعت ۲۱:۰۲)
 • کی گفته گلزار روزی 30 ملیون میگیره لطفا از خودتون حرف در نیارید

  مه سیما (۱۰ خرداد ۱۳۸۹، ساعت ۱۱:۱۰)
 • اخلاقت که خیلی گنده.....میخندی هم مثل احمقا میشی سعی کن نخندی.....

  aryana (۵ تير ۱۳۸۹، ساعت ۱۸:۳۲)
 • اخلاقت که خیلی گنده.....میخندی هم مثل احمقا میشی سعی کن نخندی.....

  aryana (۵ تير ۱۳۸۹، ساعت ۱۸:۳۴)
 • ghiafash mamoolie siavashe kheirabi shahab hoseini hamed behdad nima shahrokhshahi shahrokh estakhry same derakhshani hamed komeili va amine hayaie salartaraz golzaran mitoonid ray begirid hata az nazare ghiafe

  asal (۵ مهر ۱۳۸۹، ساعت ۱۶:۳۶)
 • ghiafash mamoolie siavashe kheirabi shahab hoseini hamed behdad nima shahrokhshahi shahrokh estakhry same derakhshani hamed komeili va amine hayaie salartaraz golzaran mitoonid ray begirid hata az nazare ghiafe

  asal (۵ مهر ۱۳۸۹، ساعت ۱۶:۳۷)
 • اگه قیافه نداشت بازیگر نمیشد.ولی خداییش خوش تیپه...

  saeed (۱۲ شهريور ۱۳۸۹، ساعت ۰۳:۱۵)
 • خیلی هم پسر خوش تیپ خوش اخلاق و پرفکتی است سگش شرف داره به مغرور های امروزی که هنوز به جایی نرسیده فکر می کنن از دماغ فیل افتاده اند

  mahsa (۱ فروردين ۱۳۹۰، ساعت ۲۲:۱۷)
 • خیلی هم خوش تیپ خوش اخلاق و پرفکته ! سگش شرف داره به اون هایی که هنوز هیچ چی نشده فکر می کنن از دماغ فیل افتاده اند

  مهسا (۱ فروردين ۱۳۹۰، ساعت ۲۲:۲۱)
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.