۱۱ فروردين ۱۳۸۸

بهاریه با چهره‌ها

شیخ بهایی فیلم مورد علاقه‌ام نبود / گپی کوتاه با علی نصیریان

۳۰نما ـ سال ۸۷ سریال «شیخ بهایی» را روی آنتن داشتم. با توجه به این که زمان زیادی از آن گذشته، می‌توان یک رضایت نسبی داشت که به نظرم ریتم و ساختار آن، برایم مطلوب نبود، ریتم در واقع متناسب با زمانه امروز (البته نه تند بی جهت) نبود، به نظرم به لحاظ سیر داستان باید فشرده تر از این کار می‌شد.

جایگاه رفیع نصیریان در هنر بازیگری سینما و تلویزیون ایران برکسی پوشیده نیست. او را می‌توان یک بازیگر ـ شیدا نامید. به چشمان او نگاه کنید؛ به راستی چند نگاه اینچنین نافذ، راز آمیز و ایهام گون در سینمای ایران سراغ دارید؟

*سال 87: تله فیلمی کار کردم با بهرام توکلی به نام "در آغاز یک روز". توکلی هم صاحب سلیقه و هم نگاه خوب بود. هنوز موفق به دیدن کار نشده ام.

*شیخ بهایی:   سال 87 سریال "شیخ بهایی" را روی آنتن داشتم. با توجه به این که زمان زیادی از آن گذشته، می توان یک رضایت نسبی داشت که به نظرم ریتم و ساختار آن، برایم مطلوب نبود، ریتم در واقع متناسب با زمانه امروز( البته نه تند بی جهت) نبود، به نظرم به لحاظ سیر داستان باید فشرده تر از این کار می شد. در مجموع اثر بدی نشده است. داستان به او راه نمی داده و شاید کامل نبوده است به هر حال احساس کمبود در قصه می کنم.

*شهرام اسدی:   اسدی آدم فهمیده و دقیقی است. نگاه زیبایی شناسانه ای دارد. و سلیقه زیادی در آن به خرج داده است. او کارگردانی است که در هدایت و نگاه به بازیگر بسیار خوب عمل می کند.

*تفاوت در سینما و سیما:   چون من کار بازیگری می کنم ریشه این وضعیت به لحاظ شخصیت شناسی و اجرا یکی بوده و کار بازیگری در این دو مولفه هیچ تفاوتی نمی کند. تلاش های من در سیما، سینما و تئاتر یک شکل است. البته به لحاظ عکس العمل بیرونی این سه مقوله گرچه خیلی نزدیکند، اما میدان عمل شان متفاوت است. من به شخصیت نگاه می کنم و برایم مهم نیست که تله است یا سینمایی یا تیاتر. کارکردن روی نقش برایم اهمیت دارد.

*سال 88:  پیشنهادهایی که از تئاتر، تلویزیون و سینما می شود، امیدوارم در سال جدید صرفا پیشنهادات خوبی باشد و الا عرصه اش فرقی نمی کند. می خواهم بتوانم  در این آثار حس و آرزوهایم را ارائه دهم و آدم بی خاصیتی نباشم.

*این روزها: آخرین کار خوبی که دیده ام "خون به پا می شود" است. به لحاظ بازی ها کار فوق العاده ای به شمار می آید. دنیل دی لوییس هم که خب  اسکار گرفت و خیلی با شکوه و زیبا بود. در حال حاضر مشغول مطالعه روی کتاب غزلیات شمس تبریزی با مقدمه، گزینش و تفسیر استاد شفیعی کدکنی هستم. استاد تفسیرهای جذابی ذیل آن کرده است. بخوانید.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.