۱۱ فروردين ۱۳۸۸

بهاریه با چهره ها

این چه زندگی است؛ بخش کیفی زندگی کجاست؟ /گپی کوتاه با کیانوش عیاری

۳۰نما ـ وقتی زیاد روی خط خبر باشید، توقعات پیرامون تان را هم بالا می برید.

بررسی جریان نو سینمای پس از انقلاب بدون کیانوش عیاری ناقص است. به علاوه، تاثیر انکار ناشدنی او بر مقوله رئالیسم در سینمای اجتماعی کتمان ناپذیر خواهد بود. جالب تر  آنکه عیاری از آن دسته فیلمسازانی است که سینمایی فوق العاده روبه تکامل داشته، اما منش او هیچ تغییری نکرده است. به طوری که او همان فیلمساز دوست داشتنی بوده که هست. با همان اخلاق همیشگی، مودب، متواضع و سربه زیر. از آنها که اهل حاشیه سازی و جار و جنجال نیستند و آثارشان بدون هیاهو، انعکاسی ازعمیق ترین لایه های اجتماع خودند که با نگاهی نافذ نگریسته شده اند. بیاییم عیاری را بیشتر بشناسیم.


*سال 87 و روزهای سخت:  سال 87  تا پایان آذر ماه به دلیل آماده سازی سریال " روزگار قریب" درگیر کار بوده و روزهای سختی را سپری کردم.


*روزگار قریب:  تلاش کردیم تا با حداقل ضایعات این مجموعه را به پخش برسانیم. در مواردی تحقیقاتی صورت گرفت.  به لحاظ فنی مشکلات زیادی  داشتیم. به هر حال نمی‌توان کتمان کرد که افت کیفی نداشته ایم. این امربا همه ابعادش محصول شش روز کار برای هر قسمت مجوعه بوده که به نظرم زمان بسیار بسیاراندکی است.


*تله فیلم ها:  با حسن آقا کریمی، تله فیلمی را با عنوان "راه حل" کارکردیم. عنوان قبلی این تله فیلم "کلاهبردار" بود و من به عنوان تهیه کننده و آقا کریمی کارگردانی آنرا به عهده داشت. "راه حل" بیستم اسفند به سیما فیلم تحویل شد.


*در سال 88 "اتفاق" می‌افتد:  امسال  قرار است تله فیلم  "اتفاق" را تهیه کنندگی کنم که کارگردانی آن به عهده  خانم شبنم عرفی نژاد است. از طرفی مترصد فرصت  برای آغاز کار بر روی  فیلم سینمایی خودم نیز هستم. 


*نکته: وقتی زیاد روی خط خبر باشید، توقعات پیرامون تان را هم بالا می برید.


*این روزها: این چه زندگی است؛ بخش کیفی زندگی کجاست؟  این سوال را این روزها، خیلی از خودم می پرسم.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.