۱۴ فروردين ۱۳۸۸

با تکذیب شایعه توقیف فیلم ...

درباره‌ی الی تابستان 88 اکران می شود

۳۰نما ـ «محمدرضا جعفری جلوه» با تکذیب توقف نمایش عمومی فیلم بر اساس اظهارنظر وی قبل از آغاز سال 88، گفت: قرار است فیلم «درباره الی...» تابستان88 اکران عمومی ‌شود.

 

جعفری جلوه: اصغر فرهادی می خواست تابستان اکران شود

«محمدرضا جعفری جلوه» با تکذیب توقف نمایش عمومی فیلم بر اساس اظهارنظر وی قبل از آغاز سال 88، گفت: قرار است فیلم «درباره‌ی الی...» تابستان88 اکران عمومی ‌شود.

معاون امور سینمایی و سمعی‌بصری وزارت فرهنگ‌وارشاد اسلامی، با رد این نکته که برخی مطبوعات عدم نمایش «درباره‌ی الی... » را مربوط به وی و اظهارنظر وی مبنی بر این که «نمایش این فیلم در اکران نوروزی مناسب نیست»، به خبرنگار سینمایی فارس گفت:‌ «بنده به هیچ‌عنوان چنین موضوعی را مطرح نکرده‌ام.»


وی ادامه داد: «این موضوع از طرف آقای فرهادی در جلسه پرسش و پاسخ فیلم با اصحاب رسانه در برلین مطرح شد و ایشان اعتقاد داشتند که مناسب‌ترین زمان برای نمایش فیلم «درباره‌ی الی... » فصل تابستان است.»


معاون امور سینمایی گفت: «درباره جلوگیری از نمایش عمومی فیلم در اکران نوروز 88 نیز اگر هم از سوی رسانه‌ای این موضوع به بنده نسبت داده شده است آن را کاملاً تکذیب می‌کنم.»


جعفری جلوه در خاتمه تأکید کرد: «از همان ابتدای تلاش در جهت فراهم کردن امکان حضور این فیلم در جشنواره فجر و برلین بنا بر این گذاشتیم که از این فیلم برای حضور در این دو جشنواره رفع مانع شود اما برای اکران آن تعجیل نشود و به همین دلیل، بنا را بر نمایش فیلم در فصل تابستان 88 گذاشته بودیم. ما همچنان بر روی عهد و قول خود پایبند هستیم و مطمئناً در فصل تابستان می‌توان شاهد اکران فیلم «درباره‌ی الی... » بود.


محمود اربابی: شرایط اکران نوروزی مناسب نیست/ خرداد اکران می شود.

محمود اربابی گفت: زمان مناسب اکران «درباره الی» اوایل خرداد ماه به بعد است.

مدیرکل اداره نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگویی، با بیان این‌که پروانه نمایش «درباره الی» در آخرین جلسه شورای بازبینی در سال 87 صادر شده است، اظهار داشت: الآن تهیه‌کننده فیلم هرزمان که بخواهد، می‌تواند آن را اکران کند. اما با توجه به وضعیت فیلم‌های اکران نوروزی به نظر می‌رسد بهترین زمان نمایش برای آن اوایل خرداد به بعد باشد و پیشنهاد کردیم در آن زمان اکران شود.

 فیلم «درباره الی» اصغر فرهادی برخلاف اعلام قبلی در برنامه‌ی اکران نوروزی به نمایش درنیامد.

در فیلم «درباره الی...» بازیگرانی چون«ترانه علیدوستی»، «گلشیفته فراهانی»، «شهاب حسینی» و «مریلا زارعی» ایفای نقش داشته‌اند و در خلاصه داستان آن آمده است «سه روز تعطیلی در پیش‌روست و چند خانواده برای تفریح راهی شمال‌اند، اما شلوغی‌های شمال باعث می‌شود محل مناسبی برای اسکان پیدا نکنند و...»

 


عسگرپور: حق وتویی وجود ندارد؛ اما دوستان وتو کردند.


و اما مدیرعامل خانه سینما درباره اکران این فیلم  گفت: اگر قرار نبود فیلم «درباره الی...» در اکران نوروزی به نمایش درآید، چرا قرارداد آن امضاء شد و بی‌جهت وقت شورای صنفی نمایش را تلف کردند؟... با این حساب به نظر می‌رسد نوعی تخلف در این زمینه انجام شده است.

«محمدمهدی عسگرپور» در گفت‌وگو با فارس با اشاره به آخرین وضعیت اکران فیلم «درباره الی...» اظهار داشت: آنطور که من شنیدم این است که پروانه نمایش فیلم به تهیه کننده «درباره الی...» داده شده است اما این که چرا فیلم به نمایش درنیامد واقعا بی‌اطلاع هستم.


وی افزود:البته من یک مقدار نگران هستم که در این قضیه به خصوص کاسه داغ‌تر از آش بشوم و تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که یک آئین‌نامه‌ای به نام آئین‌نامه اکران در شواری صنفی نمایش است که باید مورد توافق «خانه سینما» و ورازت ارشاد باشد و نکته مهم از نظر من پایبندی که به همین توافق است و بقیه این ماجرا برای من اهمیت اولیه ندارد و اینکه کدام فیلم با وزارت ارشاد و پخش‌کننده توافق می‌کند بحث‌های ثانویه است که اگر به این موضوع خدشه‌‌ای وارد شود، به اعتقاد من آنجا، جایی است که خانه سینما حتما باید راهبرد خودش را داشته باشد.یعنی آئین‌نامه‌ها بالاخره یا کاربرد دارند و یا ندارند و باید در این زمینه تکلیف خودمان را مشخص کنیم.


عسگرپور خاطرنشان کرد: نکته مهم در همین نکته است که اگر قرار نبود، فیلم در اکران نوروز88 اکران شود، چرا قرارداد آن امضا شد و بی‌جهت وقت شورای صنفی نمایش را تلف کردند؟


وی تصریح کرد: با این حساب، به نظر می‌رسد نوعی تخلف در این زمینه انجام شده است چرا که جلوی اکران فیلمی که قرار داد اکران داشته، به هر طریق ممکن گرفته شده و این موضوع باید بررسی شود.


مدیرعامل خانه سینما در خاتمه تأکید کرد: مسئله مهم این است که چون در ابتدای سال قرار داریم و قرار است در مجموعه سینما تا انتهای سال با یک آئین‌نامه رفتار کنیم اما اگر قرار باشد از همان ابتدا به آن پایبند نباشیم، به نظر من تا انتهای سال این بنا همینطور کج خواهد رفت و اگر هم قرار است حق وتویی وجود داشته باشد باید این نکته در آئین‌نامه اکران گنجانده شود.

نظرات کاربران (۰)

شما هم نظر دهيد comment
نظر شما:
نام:* ايميل:* وب‌سايت:
*وارد کردن نام و ايميل برای فرستادن نظر لازم است
لطفاً مختصر و درباره‌ی موضوع بنويسيد. نظرات پس از تاييد مدير سايت منتشر می‌شوند.